Konkurs „Najlepsi u Najlepszych”


nun_jpg


PISZĄ O KONKURSIE


Gazeta Wyborcza. Lublin. Wydarzenia. 13. 06. 2008r.

mniejsze___700_nun_700_01


 

 

Gazeta Wyborcza Lublin. Praca. 21. 02. 2008r.

 

nun2008nastrklurier_800

Gazeta Wyborcza Lublin, Gazeta dla przedsiębiorczych; 25.01.2006

Dobre firmy szukaja stażystów

25.01.2006_mae_400


  
 

 

Gazeta Wyborcza Lublin; 4.02.2005  str. 1

Daj sobie szansę


pisza 

 

 

"Studenci i absolwenci lubelskich uczelni - możecie zdobyć staż w najlepszych firmach Lubelszczyzny. Szefowie firm - pozyskać najlepszych absolwentów. Nie przegapcie tej szansy.

Monika Hermanowicz w 2003 r. skończyła studia zarządzania i marketingu. Przeczytała ogłoszenie o konkursie Najlepsi u Najlepszych organizowanym przez Biuro Karier KUL. Zainteresowała ją oferta lubelskiego Eldorado. Napisała pracę konkursową, która została oceniona najwyżej. Firma przyjęła ją na miesięczny staż. - Po stażu od razu zaproponowali mi etat. Byłam szczęśliwa, bo przecież o pracę w Lublinie trudno. Pracuję w dziale marketingu, zajmuję się promocją, zarabiam dobrze. Żeby podnieść swoje kwalifikacje, studiuję jeszcze psychologię. Właśnie kończę pracę dyplomową - opowiada.

Takich absolwentów, którzy po stażu w dotychczasowych czterech edycjach konkursu Najlepsi u Najlepszych dostali pracę, jest kilkunastu. Pozostali zyskali doświadczenie, które będą mogli wykorzystać, szukając zatrudnienia u innych pracodawców.

Do tegorocznej, V edycji konkursu zgłosiły się już cztery firmy, a kilkanaście wyraziło zainteresowanie - mówi Paweł Piech, p.o. kierownika Biura Karier KUL. - Na oferty przedsiębiorców czekamy do 11 lutego. Po tygodniu przedstawimy listę tematów prac konkursowych. Pod koniec lutego zaczniemy przyjmować prace studentów. Będzie je można składać do 9 maja. A w drugiej połowie czerwca podczas gali poznamy laureatów, którzy w lipcu rozpoczną staże.

Dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 300 studentów i absolwentów lubelskich uczelni, staże ufundowały 52 firmy."

 

 
Gazeta Wyborcza; Gazeta dla Przedsiębiorczych 26.01.2005  str.9

Start do kariery

Konkurs „Najlepsi u Najlepszych”

"Już po raz piąty rozpoczyna się konkurs, w którym lubelscy studenci mogą wygrać płatne staże, z firmy zyskać wartościowych pracowników. Biuro Karier KUL czeka na zgłoszenia.

-Mamy nadzieję, iż poprzez udział w konkursie uzyskają Państwo szansę poznania najlepszych studentów lubelskich uczelni i wyłonią prawdziwe talenty spośród młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą stać się cennymi i efektywnymi pracownikami firm naszego regionu. Być może rozwiązania zadań konkursowych, które otrzymaliście, są na tyle cenne, że będziecie mogli wykorzystać te pomysły w rozwoju waszej firmy, a najlepsi nasi studenci będą postrzegać lubelski rynek pracy jako bardziej atrakcyjny – mówił ówczesny rektor KUL ks. Prof. Andrzej Szostek podczas gali kończącej drugą edycję konkursu.

Jego zasady są proste – pracodawcy przedstawiają zadania konkursowe adresowane do lubelskich studentów III-V roku. Autorzy najlepszych rozwiązań jako nagrodę otrzymują w firmach płatne miesięczne staże.

Zadania pracodawcy

-Ustalenie tematu lub tematów prac konkursowych (w zależności od liczby ufundowanych staży). Temat powinien mieć związek z profilem firmy i jego rozwiązanie powinno dać firmie konkretną korzyść.

-Zgłoszenie udziału w konkursie na specjalnym formularzu, podanie logo firmy do celów reklamowych (będzie promocja w mediach!).

-Uczestniczenie w dwóch etapach selekcji: pierwszy – pracodawca otrzymuje wszystkie prace, które dotyczą jego zadania, z nich wybiera najciekawsze, a autorów zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną – to drugi etap.

-Ufundowanie laureatowi płatnego stażu wakacyjnego.

W dotychczasowych czterech edycjach wzięły udział 52 firmy i instytucje, ponad 300 studentów i absolwentów wszystkich lubelskich uczelni, 92 osoby odbyły płatny staż wakacyjny, wielu z nich zostało zatrudnionych, dla wielu odbyty staż był początkiem kariery zawodowej."
SPONSORZY:


 sjo_wektor_02  hp_invent_4c_01
 logopkobp_01  pg_logo_drk_blu_300
 lukas_bank  znak_kontostudent_01


PATRONI MEDIALNI:


   wyborcza  centrum
student_011_06   miasto_studentw_logoms1_400_05 

 

 

 

Autor: Paweł Piech
Ostatnia aktualizacja: 17.10.2008, godz. 14:12 - Laura Rokicka