Aktualności / Wydarzenia

Rekrutacja na studia podyplomowe do 17 października

Rekrutacja na studia podyplomoweDo 17 października potrwa rekrutacja na studia podyplomowe na KUL. - Nasze studia  to nie tylko możliwość pogłębienia swoich kompetencji, ale także szansa na zdobycie nowego zawodu – podkreśla dr Dorota Bis, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji. W ofercie uniwersytetu znajduje się ponad dwadzieścia pięć różnorodnych kierunków, w tym studia MBA, psychoonkologia czy prawo ochrony zdrowia. Cześć z nich to kierunki unikatowe w skali kraju.

 

Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji stale uzupełnia swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb potencjalnych słuchaczy. Tak jest również w tym roku. W semestrze letnim pojawią się kolejne kierunki. – Spodziewamy się, że w związku z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki wzrośnie zapotrzebowanie na nauczycieli etyki, dlatego proponujemy studia z zakresu filozofii i etyki – informuje dr Bis. Ich ukończenie oznacza zdobycie kwalifikacji uprawniających do nauczania filozofii i etyki na każdym poziomie edukacji.

 

– Oprócz tego wśród nowych kierunków są także: studia menedżerskie, zarządzanie cyberbezpieczeństwem jednostek samorządu terytorialnego, organizacja i zarządzanie w przygotowaniu obronnym młodzieży, a także prowadzone we współpracy z Służbą Ochrony Portu Lotniczego Lublin studia przygotowujące do pracy w charakterze kwalifikowanego pracownika ochrony osób i mienia – dodaje kierownik Centrum. Po kilku latach przerwy wznowione zostaną również studia z zarządzania oświatą. Zajęcia, ze względu na sytuację epidemiologiczną, będą prowadzone w trybie hybrydowym.

 

Część kierunków prowadzona będzie w Stalowej Woli, gdzie działa filia uniwersytetu. Podobnie jak w Lublinie, będzie tam można podjąć studia MBA, a oprócz tego studia z zakresu zarządzania infrastrukturą wiejską i modernizacji rolnictwa oraz z przedsiębiorczości. Zajęcia będą miały głównie charakter zdalny.

Potwierdzeniem jakości studiów podyplomowych na KUL jest szerokie grono ich absolwentów – zauważa dr Bis i dodaje, że z tej formy kształcenia na uniwersytecie skorzystało już ponad 10 000 słuchaczy.

 

Rekrutacja na studia podyplomowe potrwa do 17 pażdziernika. Szczegółowe informacje o każdym z kierunków znajdują się na stronie: kandydat.kul.pl/podyplomowe. Można je także uzyskać telefonicznie pod numerem 81 445 39 96 lub na profilu studia podyplomowe KUL na Facebooku.

 

Naukę mogą podjąć absolwenci studiów I i II stopnia, a także studenci ostatniego roku jednolitych studiów magisterskich. Na części kierunków przewidziano zniżki w opłatach dla studentów i absolwentów KUL.