Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

kul_plakat_2_pojedynczy1-1 Muzeum KUL oraz Muzeum Regionalne w Jaworze zapraszają na wystawę „Kwiat Europy”.  Wystawa w Muzeum Regionalnym będzie czynna od 30 maja do 27 września 2020 r.

Etiuda teatralna "Maski"Sceny Plastycznej KULWielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą niezwykły, autorski teatr prof. Leszka Mądzika - Scena Plastyczna KUL – świętuje w tym roku jubileusz 50. lat istnienia. Rocznicowe obchody zaplanowano na 25 i 26 września 2020 r. W programie znalazła się m.in. premiera kolejnego, autorskiego spektaklu prof. Mądzika „Kres" z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ze względu na sytuację epidemiologiczną szczegółowy program zostanie podany wkrótce.

21.09.2020 - 24.09.2020

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wykłady, koncerty oraz prezentacja bogatej oferty edukacyjnej to tylko część propozycji KUL przygotowanych na Lubelskie Wirtualne Dni Nauki, wspólne przedsięwzięcie lubelskich uczelni i Urzędu Miasta. Wydarzenie, zaplanowane na 22-24 września 2020 r., zastąpi Lubelski Festiwal Nauki, który w tym roku nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych. „KUL przygotował szereg wykładów, koncertów w formie online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim” podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL.

Kosciol_Lwowski_pod_opieka_A3_do_korekty-1 Najnowszym dziejom katolicyzmu za wschodnimi granicami Polski zostanie poświęcona konferencja  „Kościół i Polacy na Wschodzie pod opieką św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego”, która odbędzie się  24-25 września 2020 r. na KUL. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz osobisty papieża Jana Pawła II w latach 1996-2005, Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Obraz MB Częstochowskiej1 października 2020 r. Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich zapraszamy do łączności w modlitwie.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)