W Muzeum Lubelskim prezentowana jest wystawa czasowa "Orient w polskim malarstwie i literaturze XIX wieku". Ma ona na celu ukazanie wpływu kultury orientalnej na polską literaturę, sztuki piękne i obyczajowość. Część eksponatów pochodzi ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Ekspozycję na Zamku Lubelskim będzie można obejrzeć do 18 09 2016 r.  Serdecznie zapraszamy..

23.08.2016 - 16.09.2016

Przez KUL do NBA?

HoopLife Basketball CampO karierze na amerykańskich boiskach marzą dziesiątki chłopców i dziewcząt trenujących koszykówkę. I choć do tej pory udało się to niewielu Polakom, to przykład Marcina Gortata działa na wyobraźnię. Droga za ocean może prowadzić również przez KUL. W wakacje na obiektach sportowych Uniwersytetu odbyły się obozy z cyklu HoopLife Basketball Camps. Ich uczestnicy mieli rzadką okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. pod okiem trenerów z USA. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony mają szansę na zdobycie stypendium sportowego i wyjazd do szkoły średniej lub na uczelnie w USA.

Materiał filmowy

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

28.03.2019 - 29.03.2019

Konferencja "Pszczoła w mieście"

Plakat_2018-nowy Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli zapraszają na IV ogólnopolską konferencję ,,Pszczoła w mieście”, która odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz. 9:00 w  Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja jest powiązana z zaplanowanym na 28 marca 2019 r. finałowym etapem konkursu ,,Bliżej pszczół” organizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.