21.23.05.2018 r. XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Nowe problemy e-gospodarki i e-społeczeństwa

Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych WNS KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, The Armenian Marketing Association i Fundacja Edukacyjna "Transformacje" zapraszają do udziału w obradach XIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej Nowe problemy e-gospodarki i e-społeczeństwa. Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 maja 2018 r. w Nałęczowie (ul. Paderewskiego 10, CSW Energetyk).

Program


21.05.2018 r. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa

Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL zaprasza na kolejny wykład z cyklu Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Gościem będzie Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego prof. Marek Chrzanowski. Temat jego prelekcji to: „Współczesne zagrożenia rynku finansowego w Polsce”, a odbędzie się ona 21 maja 2018 r. o godz. 11.00. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Serdecznie zapraszamy!


22.05.2018 r. Konferencja naukowa pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne"

Katedra Pedagogiki Rodziny Instytutu Pedagogiki KUL oraz Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt.: "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program


24.05.2018 r. VII Studenckie Spotkania Komunikacji "Media w dobie chaosu informacyjnego"

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza do udziału w VII Studenckich Spotkaniach Komunikacji pt.: "Media w dobie chaosu informacyjnego", które odbędą się 24.05.2018 r. (czwartek), godz. 10.00, sala C-1031 w Collegium Jana Pawła II. Gościem specjalnym wydarzenia będzie attache prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, Piotr Wolski.

Program

 

Czytaj dalej...

15-16.05.2018 r. Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym

Pięć uczelni wyższych Lublina - wspólnie dla zdrowia!

O jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata: bezpieczeństwie zdrowotnym będą rozmawiać naukowcy 15 maja (wtorek) na UMCS a 16 maja (środa) w Centrum Transferu Wiedzy KUL podczas ogólnopolskiej konferencji Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym organizowanej wspólnie przez pięć uczelni wyższych Lublina. W gronie organizatorów nasz uniwersytet reprezentuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który poprowadzi dwie sesje poświęcone komunikacji i promocji zdrowia w mediach. Warsztaty dziennikarstwa medycznego przygotowała dziennikarka Polskiego Radia Lublin a zarazem wykładowca IDiKS KUL, dr Małgorzata Żurakowska, laureatka konkursu „Dziennikarz medyczny roku”, członek Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”.

Czytaj dalej...

15.05.2018 r. Konferencja naukowa "Film - między realizmem a fikcją"

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS KUL zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Przestrzenie komunikacji wizualnej-nowe odsłony zatytułowanej "Film-między realizmem a fikcją". Konferencja odbędzie się 15 maja 2018 r. w godz. 9.30 - 17.30 w Gmachu Głównym KUL (GG-208) i Centrum Transferu Wiedzy (CTW-056).

Dlaczego lubimy się bać? Co hamuje rozwój horroru? Czy film może być eksperymentem? Czy fikcyjnym postaciom filmowym przysługuje ochrona prawna? Na te i wiele innych pytań będą starali się odpowiedzieć wspólnie teoretycy, praktycy i badacze filmu z dwunastu ośrodków naukowych w Polsce. Konferencja otoczona została patronatem naukowym Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami i Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego.

Serdecznie zapraszamy!


Project Master - Konkurs na najlepszą pracę z dziedziny zarządzania projektami

Konkurs Project Master na najlepszą pracę z dziedziny zarządzania projektami kierowany jest do Autorów prac magisterskich, podyplomowych i doktorskich. Warunkiem jest obrona na polskiej uczelni w terminie od 1 października roku poprzedniego do 30 września roku bieżącego.

Aplikacja na stronie projectmaster.ipma.pl.


Ogłoszenie o konkursie dla młodych pracowników naukowych i doktorantów

Konkurs dla młodych pracowników naukowych i doktorantów na finansowanie działalności służącej rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

 

Wydziałowi Nauk Społecznych KUL przyznana została dotacja przeznaczona na finansowanie zadań służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich.
W związku z powyższym ogłasza się konkurs, którego celem jest wyłonienie kandydatów o najwyższym potencjale naukowym i przyznanie im środków na dalsze prowadzenie badań naukowych.

Czytaj dalej...

Papieskie odznaczenie dla Państwa Doroty i Adama Bielów, Profesorów Wydziału Nauk Społecznych KUL

Miło nam poinformować, iż 19 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej sesji Senatu KUL JE ArcybiskupStanisław Budzik, Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL, w imieniu Papieża Franciszka udekoruje Panią dr hab. Dorotę Kornas-Bielę, prof. KUL oraz Pana prof. dr hab. Adama Bielę, pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL, jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez papieża osobom świeckim – Orderem  Św. Sylwestra. Uroczystość poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 w kościele akademickim KUL.

Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja