Aklaud 2018Już po raz piąty zostaną wręczone Akademickie Laury Dziennikarskie. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018 odbędzie się 11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Uroczystości będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”. Organizatorem wydarzenia są dwa lubelskie uniwersytety: UMCS i KUL, a partnerem jest Prezydent Miasta Lublin.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.