W dniu 30 października br. o godz. 13.00 w auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbędzie się spotkanie z Rafałem A. Ziemkiewiczem, autorem książki "Żywina", zorganizowane przez Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej VADE MECUM oraz Koło Filozoficzne Studentów KUL.

Biuro Karier KUL w dniu 6 listopada 2008 r. w godz. 10.00-15.00 zaprasza do Collegium Jana Pawła II na kolejną edycję Studenckich Targów Pracy i Praktyk.

19 listopada br. Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. Media w wychowaniu chrześcijańskim.

27.10.2008 - 22.11.2008

Sympozjum katechetyczne

W dniach 21-22 listopada br. w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się sympozjum katechetyczne pt. Obecność Biblii w katechezie, zorganizowane przez Specjalizację Katechetyki Instytutu Teologii Pastoralnej KUL.

24.10.2008 - 29.10.2008

Wizyta Ambasadora Szwajcarii

29 października br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II złoży wizytę ambasador Szwajcarii Bénédict de Cerjat. O godzinie 14.00 w Collegium Jana Pawła II, w sali C-1031 odbędzie się wykład Pana Ambasadora (w języku niemieckim) p.t. Miejsce Szwajcarii w dzisiejszej Europie, na który zaprasza Instytut Filologii Germańskiej KUL.

23.10.2008 - 31.10.2008

Rajd na Wszystkich Świętych

W dniach 31 października-2 listopada br. "KUL-turysta" Koło PTTK nr 1 przy KUL zaprasza na Rajd na Wszystkich Świętych.

23.10.2008 - 15.11.2008

XII tom Encyklopedii katolickiej

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Towarzystwo Naukowe KUL wydało tom XII Encyklopedii katolickiej. Obejmuje on ok. 1500 jednostek hasłowych (MARYJA – MODLITWA, 1588 kolumn) autorstwa 382 osób.

23.10.2008 - 29.10.2008

Medal Ex Corde Ecclesiae dla KUL

Podczas inauguracji nowego roku akademickiego 2008/2009 w dniu 19 października 2008 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II został uhonorowany przez Międzynarodową Federację Uniwersytetów Katolickich (FIUC) Medalem Ex Corde Ecclesiae. Odznaczenie wręczył Rektorowi KUL Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Józef Kowalczyk.
Medal Ex Corde Ecclesiae jest wyrazem uznania Federacji dla szczególnie inspirującej i innowacyjnej działalności stowarzyszonych w niej uczelni.

3 listopada br. o godz. 10.00 w Collegium Jana Pawła II, w sali C-1031 odbędzie się konferencja pt. Second Life. Wirtualny świat i realny człowiek.

17.10.2008 - 29.10.2008

Wykład prof. Richarda Pipesa

29 października br. o godz. 12.30 w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL odbędzie się wykład prof. Richarda Pipesa (Harvard University) pt. Rosja Putina, w ramach zorganizowanego przez Instytut Historii KUL cyklu wykładów otwartych pod patronatem honorowym JE abp. prof. dr. hab. Józefa Życińskiego, Wielkiego Kanclerza KUL.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Zarządzanie badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi w jednostkach naukowych, w ramach projektu Zarządzanie systemem B+R
w instytucjach naukowych

10.10.2008 - 08.11.2008

Zarządzanie nauką

8 listopada br. w Collegium Jana Pawła II, w sali C-1031 odbędzie się konferencja pt. Zarządzanie nauką, zorganizowana w ramach projektu Zarządzanie systemem B+R w instytucjach naukowych, realizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Lubelską Szkołę Biznesu.

09.10.2008 - 29.10.2008

W czasie wojny i pokoju

W dniach 27-29 października 2008 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. W czasie wojny i pokoju. Szpiegostwo jako instrument realizacji polityki państwa, XVI-XX wiek, zorganizowana przez Katedrę Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego KUL oraz Instytut Wywiadu Uniwersytetu Karola III w Madrycie, we współpracy z Instytutem Hiszpańsko-Polskim w Lublinie oraz Katedrą Historii Nowożytnej z Universidad de la Rioja.

03.10.2008 - 29.10.2008

Czesław śpiewa na KULu

29 października br. o godz. 18.30 w auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego KUL odbędzie się koncert Czesława Mozila. Bilety będą do nabycia w Sklepie promocyjnym KUL (przy głównym wejściu do Uniwersytetu) od 15 października br.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Letnia Szkoła KognitywistykiKognitywistyka KUL i Wydział Filozofii KUL zapraszają na II Letnią Szkołę Kognitywistyki pt. Twórczy umysł, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 5-8 września 2018 r. Ideą przewodnią II Szkoły jest przedstawienie stanu badań oraz kognitywistycznego ujęcia zjawisk związanych z kreatywnością, wyobraźnią (zwłaszcza — wyobraźnią twórczą) oraz myśleniem.

Dlaczego kreatywność?

Plakat

„Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XX wieku”Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL oraz Stowarzyszenie Psychologii  Pastoralnej zapraszają na 50-te Sympozjum Sekcji Psychologii przy Konferencji Episkopatu Polski „Dojrzałość psychiczna, społeczna i religijna człowieka XXI wieku”, które odbędzie się 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.