“John Paul II in His Polish Context” to program edukacyjny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL dla grupy 26 studentów z University of St. Thomas (USA).

W dniach 3-29 stycznia 2016 r. goście będą uczestniczyć w zajęciach wprowadzających w historię Polski, polskiego Kościoła i społeczeństwa, tak aby możliwie szeroko poznać kontekst życia i działalności Karola Wojtyły-Jana Pawła II. Wybitni specjaliści przedstawią nie tylko filozofię Wojtyły, ale również zagadnienia zajmujące szczególnie ważne miejsce w nauczaniu Papieża, takie jak nauczanie społeczne, ekumenizm, teologia ciała, relacje wiary i rozumu. Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań (m.in. z ks. abp. Stanisławem Budzikiem) oraz wyjazdów. Podczas swojego pobytu zwiedzą Zamość i Kozłówkę oraz udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II – zobaczą Kraków, Częstochowę i Wadowice. W planie podróży nie zabraknie również Warszawy oraz Oświęcimia. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.

Biblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na wystawę "Lubelska Szkoła Filozoficzna - Założyciele".

Ekspozycja została przygotowana przez zespół Czytelni Głównej i Czytelni Teologiczno-Filozoficznej przy współudziale pracowników Katedry Metafizyki.

Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2016 r.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.