dzień migranta 2017Już po raz 103 w Kościele obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku jego główne obchody w Polsce będą miały miejsce na KUL. 15 stycznia 2017 r. w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Zadarko, Przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Natomiast 16 stycznia 2017 r. odbędzie się konferencja "Oblicza i wyzwania imigracji w Polsce".

W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r., o godz.9.00 Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński odprawi Mszę św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Będzie ona transmitowana przez Polskie Radio Program I. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu Chóru KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.