Godziny otwarcia Muzeum KUL

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 21 grudnia 2018 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Koncert Chóru KULW czwartek 25 października 2018 r. w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się uroczysty koncert z z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II „W służbie wolności i prawdzie ". Wystąpią: Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Kamila Lendzion – sopran, Urszula Kryger – mezzosopran, Przemysław Baiński – tenor, Jarosław Bręk – bas-baryton, Jadwiga Kowalska – organy. Słowo o muzyce wygłosi Andrzej Gładysz, a dyrygował będzie Grzegorz Pecka. Początek koncertu o godz. 19.00.

Roman Kołtoń29 października 2018 r. gościem KULowskich spotkań literackich będzie Roman Kołtoń – dziennikarz i komentator sportowy; od 2000 roku związany z Polsatem Sport; współpracownik niemieckiego magazynu sportowego „Kicker”; zawodnik reprezentacji pisarzy polskich; autor książek o tematyce sportowej: Prawda o reprezentacji. Korea i nie tylko…, Żądza piłkarskiego pieniądza, Biało-czerwone mundiale, Prawda o reprezentacji. Janas i Beenhakker, Deyna – czyli obcy.

Zapraszamy o godz. 19.00 do sali 208 w Gmachu Głównym KUL.