jestem_plakat_png

Już 2 czerwca 2018 roku młodzież z całej Polski zgromadzi się na Polach Lednickich, aby uczestniczyć w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Spotkania Młodych nad jeziorem Lednica na stałe wpisały się w kalendarz największych wydarzeń religijnych w naszym kraju. Gromadząc co roku około 100 tysięcy uczestników, stanowią największe coroczne spotkanie modlitewne młodych katolików na świecie. Jednocześnie od 22 lat kształtują postawy młodych Polaków, w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Hasło tegorocznego Spotkania zamyka się w jednym słowie: „Jestem”.Podczas spotkania uczestnicy chcą wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Boga i jak – będąc ludźmi wolnymi – możemy się stawać bezinteresownym darem dla innych.

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Antoni Dębiński zaprasza na uroczystość odnowienia doktoratu ks. prof. Józefa Krukowskiego oraz ks. prof. Henryka Misztala w 50 - lecie uzyskania stopnia naukowego doktora. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2018 r. w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego o godz. 11.00.

07.06.2018 - 08.06.2018

Święto Patronalne KUL

Obchody Święta Patronalnego KUL, przypadającego w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (8 czerwca 2018r.), będą miały w tym roku szczególny charakter ze względu na Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu. Rozpoczną one Światowy Zjazd Absolwentów KUL (8-9 czerwca 2018 r.), a ich pierwszym punktem będzie Msza św. w Kościele Akademickim KUL, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik.

zoty_dyplom_wtWydział Teologii KUL zaprasza na uroczystość wręczenia Złotego Dyplomu Wydziału  Teologii KUL JE ks. abp. Zbigniewowi Stankiewiczowi - Metropolicie Rygi. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2018 r. o godz. 11.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031.

03-2018_afisz_OPUS-MAGNUM_480x680mm_100szt2Rektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 10 czerwca 2010 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji Święta Patronalnego KUL, z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi:  Beata Bilińska. Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 19.00, wstęp wolny.

kul_plakat_2018_JUBILEUSZ_KlauzaDziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza na uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej „Pulchrum et Communicatio”  prof. dr. hab. Karolowi Klauzie. Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113 o godz. 16.00.

Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa ikon.