W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym decyzją MNiSW działalność uczelni, w tym KUL, została ograniczona do 24 maja 2020 r. Oznacza to, że:

• nauczanie prowadzone jest w formie zdalnej,
  • jednostki administracji uniwersytetu funkcjonują w niezbędnym zakresie (dyżury oraz praca zdalna),
  • zawieszone do odwołania zostały wszelkie wydarzenie na uniwersytecie,
  • ograniczony został wstęp do budynku.

93 urodziny Benedykta XVI16 kwietnia przypada 93. rocznica urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. Tego dnia miała się odbyć na naszej uczelni międzynarodowa konferencja naukowa „Chrześcijaństwo jest ogniem Ducha, a nie mętną wodą”. Podczas konferencji zaplanowana także była prezentacja kolejnego, trzyczęściowego tomu Opera Omnia Josepha Ratzingera pod red. M. Góreckiej i K. Góździa – Kazania: Homilie – Przemówienia – Medytacje (t. 14/1-3), którego pierwsza część, w przekładzie M. Góreckiej, ss. 656, zawierająca kazania od Adwentu do Wielkanocy, ukazała się w Wydawnictwie KUL jeszcze przed Wielkanocą. W druku jest druga część tomu w przekładzie J. Mereckiego SDS, ss. 536, zawierająca kazania, przemówienia i medytacje z niedziel zwykłych w roku kościelnym i świąt Pańskich oraz kazania na święta maryjne. Trzecia część w przekładzie ks. J. Kobieni, ss. 640, dokumentująca kazania na święta Pańskie i wspomnienia świętych oraz na szczególne okazje, jak przemówienia radiowe i telewizyjne, jubileusze, święcenia diakonatu, prezbiteratu i biskupie – ukaże się na początku maja. Całość dzieła wieńczy obszerny Dodatek liczący ponad 150 stron.

Wszystkie trzy części t. 14 Opera omnia (w sumie ponad 2 tysiące stron) pragniemy dziś złożyć Dostojnemu Jubilatowi, Papieżowi Emerytowi Benedyktowi XVI, w hołdzie za jego wytrwałe, mądre i kierowane sercem przepowiadanie słowa Bożego jako kapłana, profesora, biskupa, kardynała i papieża!

Ks. prof. Krzysztof Góźdź

Redaktor Opera omnia

KUL na zasadzie wyłączności jest polskim wydawcą tekstów kard. Josepha Ratzingera w serii Opera Omnia (łącznie 16 tomów), prezentującej uniwersalną myśl i wszechstronny dorobek filozoficzno-teologiczny Josepha Ratzingera - Benedykta XVI.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.