W dniu 15.listopada nasi legioniści udali się do przedszkola integracyjnego nr 5 w Świdniku. Przedszkolaki pochwaliły się posiadaną wiedzą o naszym kraju, jego symbolach oraz o niedawno obchodzonym Narodowym Święcie Niepodległości. Dzieci były bardzo zainteresowane naszą wizytą a w szczególności kapeluszami które każdy chętny mógł przymierzyć Mamy nadzieję że może kiedyś ci młodzi patrioci dołączą do naszej organizacji.

 

 


 


 

📍 Dnia 18.05. członkowie Legii Akademickiej KUL uczestniczyli w XV Pikniku z Bł. Piotrem Jerzym Frassatim.

🔹Piknik to wydarzenie organizowane w szczególności dla dzieci by zapewnić im aktywną formę wypoczynku. Wydarzenie to odbyło się na terenach zielonych Akademików Żeńskich KUL.

🔹Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym świetnym wydarzeniu 
Do zobaczenia następnym razem 

 

 

 

 

 

📌 W ostatnim czasie tj.10 Maja
Odbyły się dni otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Radzyniu podlaskim.

🔹 st.szer LA KUL Michał Brzozowski jako absolwent pojawił się podczas dni otwartych by opowiedzieć o szkole a także o obecnie studiowanym kierunku czyli Bezpieczeństwo Narodowe na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wystąpienie swoje zakończył opowiadając wnikliwie o historii oraz działaniach historycznej Legii Akademickiej oraz Legia Akademicka KUL.

🔹 Wypowiedź Pana Michała o Legii Akademickiej była solidnie przygotowana przede wszystkim posiadaną wiedzą którą pozyskiwał podczas pisania swojej pracy licencjackiej nt. Historii Legii Akademickiej w Polsce.

🔸 Młodzież zadawała wiele pytań nt. studiowania na KULu oraz organizacji Legii Akademickiej KUL.
Niektórzy z nich zadeklarowali, że zobaczą się z nami w październiku. Co tu dużo mówić.
Czekamy 

 

 

 

Wartości patriotyczne powinno się kształtować od najmłodszych lat w myśl przysłowia 
" Czym skorupka za młodu ... " , 
Legia Akademicka Kul w akcji Młode Pokolenie tym razem gościła w Przedszkolu nr16 w Lublinie. Dzieci słuchały opowieści o tym czym zajmują się żołnierze, jakie jest ich wyposażenie.🤗
Nie można było uniknąć zabawy w chowanego oraz pokazu kilku chwytów ratowniczych.
Dziękujemy za wspaniałe rysunki i podziękowania. 😄
Fot-Mateusz Sadło

 

 

 

Wierzymy ze kolejne wyjście do dzieci zmieni postrzeganie wojskowości w aspekcie wychowania współczesnego dzieci a dzięki temu że mamy wyśmienitą i zaangażowaną kadrę całym sercem, zmienimy i wychowamy nowe pokolenie.
W ramach podziękowania Przedszkole numer 67 obdarowało nas pięknymi rysunkami przedstawiającymi żołnierzy 😀😊
Dziękujemy !!!

 

 

 

Członkowie Legia Akademicka KUL w składzie: Maciej LigajJakub DurajJasiek KosińskiMichał Wojtaszko odwiedzili dzieci z Bajkowy Dworek Przedszkole Integracyjne w Lublinie. Pokazali im podstawy wojskowości, które, co widać na załączonym obrazku, bardzo zainteresowały młodych adeptów. 😊 Może ktoś z naszych małych Przyjaciół kiedyś będzie służyć dla Najjaśniejszej? Kto wie... 

 

 

 

Przy plebanii parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim 6 maja odbył się piknik patriotyczno-wojskowy z inicjatywy posła na Sejm RP Marcin Kamil Duszek, ks. Józefa Brzozowskiego oraz Arkadiusza Janusa. Do Międzyrzeca przybyli żołnierze, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, strażacy, leśnicy, policjanci oraz oczywiście czlonkowie Legia Akademicka KUL😉
Organizatorzy przygotowali tradycyjny wojskowy posiłek - grochówkę. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem. Przybyło wielu mieszkańców miasta i okolic. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom przedsięwzięcia, w tym panu posłowi i p. Magdalena Zaniewicz oraz Duch Wschodu za współpracę! 

Autor: Mateusz Sadło
Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020, godz. 14:49 - Mateusz Sadło