Szereg akcji mających na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę niesienia pomocy ludziom którzy ulegli wypadkom i potrzebują pomocy w postaci krwi.

Wraz z Fundacją Rozwoju KUL która jest zaangażowana całym sercem w akcje, podjęliśmy współprace by działać na szerszą skale i wnieść element gry zespołowej ułatwiający dotarcie do większego grona odbiorców.

Człowiek od zawsze szukał poczucia bezpieczeństwa, ciepła i nadziei w ciężkich chwilach.

 

Bądźmy wsparciem

Dzięki waszej pomocy ktoś uzyska drugą szanse na nowe życie.

 

 


 

Nasi Najdzielniejsi jak zwykle gotowi do dawania siebie innym. Bardzo dobrym przykładem tego jest st. kpr. Ernest Ryba któremu jak widać igła nie straszna.Pamiętajmy że daru jakim jest krew nie da się jeszcze wyprodukować, dajemy z siebie coś bezcennego. A czekolada jaka dobra w nagrodę. Dziękujemy i gratulujemy odwagi 

 

 


 


 

Serdecznie zapraszamy na akcje krwiodawstwa

W ramach akcji, będzie można posiedzieć w wiezniarce zobaczyć strażackie samochody oraz ścianę do wspinaczki a także jest możliwość zobaczenia sprzętu grupy wysokościowej Państwowej Straży Pożarnej
My również tam będziemy 

 


 


 

Z okazji mikołajek nasi legioniści którzy i codziennie dają z siebie 100% dzisiaj dali z siebie jeszcze więcej. Dziś członkowie naszej organizacji z dumą oddali krew!💉 Zachęcamy każdego do oddawania krwi, bo w ten sposób możemy uratować czyjeś życie!

 

 


 


 

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 10 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 436 000 potencjalnych Dawców.A od dzisiaj dzięki wspaniałej pracy wolontariuszy przybyło wiele nowych osób miedzy innymi Pan Kpr LA Sadło Mateusz oraz St. Szer LA Wojtaszko Michał którzy nie zastanawiali się ani sekundy żeby dowiedzieć się więcej na ten temat. Wy zaś możecie uzyskać więcej informacji na DKMS.pl. Ich misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Jest to przedsięwzięcie na szeroką skalę a dzięki rozpowszechnianiu wiedzy na temat dawców oraz osób chorych możemy razem uratować wiele istnień.

 

 


 


 

📍 Dnia 15.05.2019 (środa)

🔹Członkowie Legia Akademicka KUL w ramach akcji honorowego krwiodawstwa oddali krew pełną w 
Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

🔹Jak wiadomo Legionistom igły nie straszne a pomoc innym można powiedzieć "mają we krwi" i chodź czasem robi się blado gdy zobaczy się biały fartuch to nie odpuszczany i kontynuujemy terminowo donacje 

🔸 Serdecznie zapraszamy wszystkich do Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie ( Al. Racławickie 23). 
Igła w cale nie jest taka duża jak mówią a jeśli nie wierzycie to sprawdźcie sami 

 

 


 


 

Parę dni temu tj. 03.04

st. szer. Michał Brzozowski w ramach akcji krwiodawstwa 
oddał swoją krew w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Pan Michał Honorowo zaczął oddawać krew stosunkowo niedawno bo dopiero w październiku ubiegłego roku. Mówi, że w momencie gdy widzi biały fartuch zawsze czuje się nieprzyjemnie i zestresowany (w co wierzymy ponieważ mamy podobnie  ). Samemu trudno było mu podjąć decyzję by oddać krew jednak w ramach akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez członków Legii Akademickiej KUL i słusznych zaleceń Dowódcy przełamał się. Od tamtej pory Pan Michał systematycznie oddaje krew i mówi, że to była jedna z najlepszych decyzji podjętych podczas studiów zaraz po dołączeniu do 
Legii Akademickiej KUL 

 


 


 

Krew jest bezcenna, nie można jej wyprodukować a każdego dnia potrzebne są jej olbrzymie ilości. Dlatego Legia Akademicka KUL w składzie: Karolina Haba , Mateusz Sadło, Ernest Ryba oraz Michał Wojtaszko stawili się w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa by podzielić się tym co najcenniejsze. W kolejnej części dnia odbyło się uroczyste spotkanie członków Legii Akademickiej KUL z prorektorem ds studenckich ks Andrzej Kiciński. Podczas spotkania poruszone zostały tematy ważne dla ks Rektora oraz nas Legionistów. Również podczas spotkania Legioniści mieli przyjemność oficjalnie poznać nowego kuratora Legia Akademicka KUL dr Andrzej Gładysz. Nie obyło się również bez pamiątkowego zdjęcia Legionistów z ks Rektorem i panem Kuratorem. 😎😁

 

 

 


 


 

Jak widać, członkowie Legia Akademicka KUL są częstymi gośćmi w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Brawo! 

 

 


 


 

Ten widok nigdy się nie znudzi! 

We wtorek, 13 listopada troje członków Legia Akademicka KUL oddało to, co cenne - swoją krew. Nigdy nie wiemy, kiedy Nam samym może się ona przydać, dlatego tym bardziej dziękujemy Wam, za to, co robicie! 

I Ty, też oddaj krew! 

 


 


 

W dniu wczorajszym członkowie Legia Akademicka KUL po raz kolejny nie zawiedli! 😉
Mianowicie st. szer. LA Małgorzata Kuzyk, st. szer. LA Mateusz Sadło oraz szer. LA Michał Wojtaszko oddali krew w szczytnym celu.

Pamiętajcie, Wasza krew ratuje innym życie, to największy z darów

A Nasi Legioniści po raz kolejny zasłużyli na pochwałę i małe, słodkie "co nieco". 😀😉

 


 


 

W dniu wczorajszym st. szer. LA Jasiek Kosiński po raz kolejny oddał krew.
Za taką godną postawę, należy się pochwała oraz odrobina słodkości. 
BRAWO!!! 

A wszystkich, którzy czytają ten post, zachęcamy do tego samego. 

 


 


 

Nie od dziś wiadomo, że na stres kojąco działają również słodycze. Legia Akademicka KUL nie lubi jednak chodzić na skróty. Chcesz posłodzić sobie życie? Oddaj krew! Przykład w tej materii dał ostatnio st. szer. LA Mateusz Calvarius Sadło.

Zdradzimy Wam sekret. Postępując, jak nasz zuch, prawdziwą słodycz znajdziecie nie w łakociach, ale w satyskacji, jaką niesie bezinteresowne pomaganie bliźnim. 

Spróbujcie! 

 

 


 


 

W dniu wczorajszym w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie miało miejsce zbiorowe oddawanie krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni Służbą". Jest to ogólnopolska zbiórka krwi organizowana w ramach Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Oczywiście nie zabrakło tam członków Legia Akademicka KUL, którzy tak jak przedstawiciele wszystkich służb z naszego województwa, oddali to co cenne - krew. W tym miejscu warto pogratulować decyzji Naszym Legionistom! 
Szczególne podziękowania kierujemy do 
kpr. LA Aleksandra Dajek oraz kpr. LA Maciej Varg Brzeziński, którzy koordynowali ze strony Legii akcję.
Tak trzymać! 😊

 


 


 

Autor: Mateusz Sadło
Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021, godz. 16:07 - Damian Czapik