Konkurs Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie rozstrzygnięty!

IMG_15644 grudnia 2023 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy miał miejsce finał VII edycji Konkursu Wiedzy o Polsce, Europie i świecie.  Uczestnicy Konkursu zmagali się z testem składającym się z 60 pytań. Podczas wydarzenia słowa przywitania skierowała dyrektor Instytutu dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL oraz dr Grzegorz Tutak. W tegorocznej edycji udział wzięło 19 osób ze szkół terenu województwa lubelskiego, m.ni. Lublina, Włodawy, Kraśnika, Świdnika czy Radzynia Podlaskiego. 

Podczas wydarzenia zaprezentowano ofertę uniwersytetu, z kolei studenci działający w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego oraz Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych opowiedzieli o swoich doświadczeniach studiowania. Na zakończenie Konkursu wręczono okazjonalne dyplomy oraz nagrody rzeczowe zdobywcom indeksów. Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana w ramach projektu "Państwo i obywatele we współczesnym świecie".

 

Tegoroczna edycja Konkursu była dofinansowana ze środków MEiN w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. 

 

Czytaj dalej...

Zaproszenie na Konferencję "Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku"

kul_plakat_2023_konferencja_30_listopada 30 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana "Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku", która jest częścią  projektu realizowanego z grantu MEiN w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, którego kierownikiem jest dr Grzegorz Tutak z Instytutu Nauk o Polityce i administracji KUL. Celem konferencji jest podjęcie rozważań nad istotnymi, społeczne dyskutowanymi problemami i wyzwaniami przed jakimi stoją społeczeństwa oraz współczesne państwa.  Podczas wydarzenia podjęte zostaną kwestie relacji UE z państwami członkowskimi, problematyka obronności i bezpieczeństwa państwa, zmiany środowiska bezpieczeństwa w kontekście wojny w Ukrainie, a także wyzwania natury środowiskowej. 

Integralną częścią konferencji będzie sesja posterowa podczas której studenci zaprezentują wyniki swoich badań. Początek konferencji o godzinie 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

 


Zaproszenie do udziału w sesji posterowej w ramach konferencji „Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku”

Konferencja

„Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku”

 

Sesja posterowa

Sesja posterowa to integralna część Konferencji Państwo wobec wielowymiarowych wyzwań i zagrożeń XXI wieku, polegająca na przedstawieniu w formie graficznej (tj. plakatu naukowego) najważniejszych tez, wniosków, wyników badań lub analiz dotyczących rozpatrywanego zagadnienia. Prezentacja taka umożliwia bieżącą wymianę poglądów oraz wskazówek, prowadzoną z osobami uczestniczącymi w niej w roli widzów.

Do udziału w sesji posterowej zaproszeni są wszyscy zainteresowani studenci i doktoranci. Udział w sesji posterowej jest jednoznaczny z akceptacją wzięcia udziału w Konkursie na najlepszy poster naukowy.

Warunkiem przyjęcia, a tym samym zakwalifikowania do Konkursu jest zgłoszenie udziału w Sesji posterowej do dnia 26 listopada. Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy kierownika projektu tj. grzegorz.tutak@kul.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: w tytule wiadomości należy napisać: zgłoszenie do sesji posterowej; w treści wiadomości należy podać: autora posteru, uczelnię, kierunek oraz tytuł posteru i krótki abstrakt. Tematyka posterów musi być związana z tematyką konferencji! O przyjęciu bądź odrzuceniu tematu decyduje kierownik projektu.

Postery będą prezentowane w dniu konferencji tj. 30 listopada 2023 roku (najprawdopodobniej miejscem prezentacji będzie hol w kolegium Jana Pawła II). W trakcie przerwy pomiędzy sesjami konferencji jury zapozna się z posterami, po naradzie zostanie wybrany najlepszy poster pod względem merytorycznym oraz graficznym. Autorzy posterów powinni być obecni w trakcie oceny, tak by w przypadku pytań jury mogli na nie odpowiedzieć.

Wyniki Konkursu na najlepszy poster zostaną ogłoszone po ostatniej sesji konferencji. Spośród zgłoszonych posterów zostaną wyróżnione zostaną max. 3 postery. Autorzy wybranych posterów przez jury otrzymają nagrody rzeczowe oraz certyfikat uczestnictwa w sesji. 

 

 

Czytaj dalej...

VII Edycja konkursu wiedzy o Polsce, Europie i świecie

Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL organizuje już po raz siódmy edycję Konkursu wiedzy o Polsce, Europie i Świecie. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ została ujęta w projekcie "Państwo i obywatele we współczesnym świecie" w ramach programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki". 

Celem Konkursu jest:

1) popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

2)rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki państwowej i międzynarodowej,

3) kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki państwowej i międzynarodowej.

4) promocja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

 

Więcej informacji o konkursie.


O projekcie w programie "Login:Nauka"

15 czerwca na antenie TVP3 Lublin wyemitowano kolejny odcinek programu "Login:Nauka" w którym przedstawiono założenia projektu "Państwo i obywatele we współczesnym świecie". O założeniach przedsięwzięcia opowiedział kierownik projektu dr Grzegorz Tutak. 

 

Link do programu.