Dzień Pedagoga, 29.05.2018

DZIEŃ PEDAGOGA 

29 maja 2018

 

KOŁO NAUKOWE STUDENTÓW PEDAGOGIKI KUL

 

zaprasza studentów oraz pracowników Instytutu Pedagogiki do udziału w konferencji organizowanej z okazji obchodów Dnia Pedagoga na temat:

 

"Teleologiczne postulaty współczesnej refleksji i działalności pedagogicznej"

 

 

Celem konferencji jest podjęcie wspólnej refleksji i dyskusji nad współczesnymi problemami  widzianymi oczami młodych pedagogów.  Jest to doskonała okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami  dotyczącymi praktyki pedagogicznej. 

2018-04-22 Czytaj dalej...

Spotkanie z Gościem: „Co pedagog powinien wiedzieć o sektach?”

        W ramach spotkań z gościem organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Pedagogiki KUL dnia 13.12.2017 roku o godzinie 17,00 w sali DMM III 38 odbyło się spotkanie z przeorem klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie o. Grzegorzem Kluzem. Tematem spotkania było zagadnienie: „Co pedagog powinien wiedzieć o sektach?”

 

      

2018-03-08 Czytaj dalej...

Dzień Pedagoga, maj 2017

DZIEŃ PEDAGOGA

maj 2017

 

 

W poszukiwaniu człowieka

Kultura - Edukacja - Wychowanie

 

 

     Organizowane przez nas wydarzenie jest reaktywacją wieloletniej tradycji naszego Instytutu, bowiem Dzień Pedagoga przez wiele lat przyczyniał się do rozwoju naukowego Studentów Pedagogiki KUL, a także wpisywał się w kultywowanie wspólnotowego wymiaru studiów w naszym środowisku uniwersyteckim. Organizacja konferencji W poszukiwaniu człowieka. Kultura – Edukacja – Wychowanie ma miejsce w szczególnym czasie dla społeczności skupionej wokół Instytutu Pedagogiki KUL, gdyż obchodzimy w tym roku 82 rocznicę powstania naszego Instytutu w ramach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. To wydarzenie jest również naszym przygotowaniem do obchodów stulecia naszej Alma Mater.

     Konferencja przez nas organizowana zakłada debatę nad współczesnymi problemami poszukiwania i docierania do człowieka (wychowanka) oraz możliwościami i trudnościami podejmowania procesu wychowania. Będzie składała się z wykładów zaproszonych Gości, wystąpień zgłoszonych Studentów (rejestracja nadal trwa - link), sesji plakatowej, otwartej dyskusji oraz trzech paneli warsztatowych (link) poprowadzonych przez pracowników i studentów Instytutu Pedagogiki KUL.

         Na wydrukowane plakaty czekamy do 29 maja w siedzibie koła (DMM III-38). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na naszą stronę na Facebook'u (link).

 

 

2017-05-17 Czytaj dalej...

List Cichego Przyjaciela III

Koło Naukowe Studentów Pedagogiki KUL we współpracy z Redakcją Gazety studenckiej „COŚ nowego” oraz ze studentami działającymi w programie „Projektor – wolontariat studencki” po raz trzeci organizuje akcję pod hasłem „List Cichego Przyjaciela”. Polega ona na zbieraniu i przekazywaniu dzieciom przebywającym w szpitalu przez okres Świąt Bożego Narodzenia listów, które mają podnieść na duchu i pomóc w trudnym procesie leczenia. Listy zbierane w dniach 9-19 grudnia w pierwszej kolejności trafią na oddziały onkologiczne w wybranych szpitalach w Lublinie, Gdańsku i Warszawie.

2013-12-13 Czytaj dalej...

Akcja nakrętka

Koło Pedagogów wspiera inicjatywę Legii Akademickiej oraz Samorządu Studentów WPPKiA. Zbieramy plastikowe nakrętki dla 9-letniej Wiktorii chorej na czterokończynowe porażenie mózgowe. Jeszcze przed świętami będziecie mogli znaleźć nasze pudełka w DMM II i III.
Liczymy na Was! :)

 

 

2012-12-17 Czytaj dalej...

List Cichego Przyjaciela II

Przed nami kolejna część pisania świątecznych listów! :)
W tym roku trafią one do dzieciaków z Oddziału Onkologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie przy ul. Chodźki.
 
TERMIN ZBIERANIA LISTÓW 12.12.2012r. do 20.12.2012r.
2012-12-09 Czytaj dalej...

Warsztaty w ramach projektu "Studenci - studentom"

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu "Studenci - studentom"


1) Coaching  jako sposób zwiększania efektywności 

 

2) Warsztat wystąpień publicznych

 

3) Trening twórczego myślenia w kontekście rynku pracy

 

4) Bajkoterapia

2012-03-19 Czytaj dalej...

Projekt "studenci - studentom"

 

 

Zachęcamy wszystkich aktywnych studentów do włączenia się w cykl warsztatów prowadzonych

przez studentów dla studentów

2012-02-18 Czytaj dalej...

Jak zdrowo przeżyć sesję?!

 


W ostatnim tygodniu stycznia, czyli w okresie wzmożonej aktywności umysłowej studentów, planujemy przeprowadzić akcję, której celem jest uświadomienie roli stosowanej diety, a także jej wpływu na codzienne funkcjonowanie.

 

2012-02-18 Czytaj dalej...

List Cichego Przyjaciela

PODARUJ CHORYM DZIECIOM PRAWDZIWĄ RADOŚĆ !
ZOSTAŃ ICH CICHYM PRZYJACIELEM !


 

Drogi Studencie!
Szanowny Wykładowco!  

 

Nadszedł czas świątecznych przygotowań…
Czas podsumowania całorocznych planów,
gonitwy za prezentami i wysyłania świątecznych życzeń.
 
 

Dzieci chore na nowotwór z warszawskiego szpitala nie rozpakują prezentów, znajdujących się pod choinką w ich domu. Mogą jednak rozpakować LIST OD CIEBIE- ICH CICHEGO PRZYJACIELA.

2012-02-18 Czytaj dalej...