Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu z Języka Polskiego Jako Obcego (poziom B1 i C1)

logo_fb_pl

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w marcu. Prowadząca: mgr Marzena Porębska.

 


KURSY NA POZIOMIE B1 ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Informacje o kolejnych kursach pojawią się najwcześniej w połowie maja!

 POZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w marcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)
 
KURSY NA POZIOMIE C1 ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Informacje o kolejnych kursach pojawią się najwcześniej w połowie maja!

 

 


Egzamin w marcu - zwrot opłat!

logo_fb_pl

 

 

Szanowni Państwo,

ze względu na ograniczenia pandemiczne,  nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zgłoszeń na egzamin. Osoby, które zarejestrowały się najwcześniej, dostały informację o zarejestrowaniu. Pozostałym osobom, które dokonały wpłaty, zwrócimy na konto pełną opłatę.

 

 

W związku z tym bardzo prosimy te osoby o podanie  informacji według poniższej instrukcji na adres popolsku@kul.pl:
- imię i nazwisko osoby, której dotyczy zwrot pieniędzy za egzamin; 
- imię i nazwisko posiadacza rachunku bankowego;
- numer konta bankowego (jeśli nie jest to konto w polskim banku to również numer SWIFT/BIC);
- nazwa i adres banku (razem z kodem pocztowym).

Podanie niepełnych danych spowoduje przedłużenie procedury zwrotu, dlatego prosimy o ich podanie dokładnie według powyższej instrukcji.  Postaramy się wykonać zwroty jak najszybciej.

Bardzo nam przykro, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich. Zapraszamy na egzamin w naszym ośrodku w następnych terminach.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL


TERMINY SESJI EGZAMINACYJNYCH W 2021 ROKU

logo_fb_plPaństwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2021 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

  • 30-31 stycznia 2021 r.: poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 27-28 marca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 19-20 czerwca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 20-21 listopada 2021 r.: poziomy B1, B2 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Egzamin dla kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty, odbędzie się w trakcie specjalnie zorganizowanej sesji w dniu 20 czerwca 2021 r.

 

Informacje na temat rozpoczęcia zapisów na konkretny egzamin w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL pojawią się na naszej stronie internetowej na dwa miesiące przed egzaminem. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania na egzamin!


Odwołanie Państwowego Egzaminu w dniach 17-18 października

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II rezygnuje z organizacji egzaminu w dniach 17-18 października 2020 r. Bardzo przepraszamy wszystkich oczekujących na rejestrację. Zapraszamy w następnych terminach: https://www.kul.pl/certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html


Państwowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego w dniach 17-18 października

logo_fb_plZ uwagi na liczne pytania uprzejmie informujemy, że zapisy na Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego Jako Obcego rozpoczną się 31 sierpnia na naszej stronie internetowej: https://www.kul.pl/certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html . Egzamin zaplanowany jest w dniach 17-18 października.

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy nie będzie widoczny na stronie aż do rozpoczęcia zapisów!


Odwołanie Państwowego Egzaminu w dniach 6-7 czerwca 2020 r.

logo_fb_plOgłoszenie stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się COVID 19 spowodowało ogromne trudności administracyjne, które uniemożliwiają organizację egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego podjęła decyzję o odwołaniu sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r.

Komisja zdecydowała także o zmianie poziomów zaawansowania w trakcie październikowego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Egzamin, zaplanowany na 17-18 października 2020 r. odbędzie się na poziomach: B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.


Informacja

logo_fb_plSzanowni Państwo,

w związku z Zarządzeniem Rektora KUL w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne prowadzone przez  Szkołę odbywają się obecnie w formie online.


W sprawach administracyjnych prosimy o kontakt na adres:
polski[at]kul.pl

W sprawach Certyfikatu Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego prosimy o kontakt JEDYNIE na adres: popolsku[at]kul.pl

 

---------------------------------------------------------------

 

 

 

Ladies and Gentleman,

Acting by the ordinance of the Rector on preventing the spread of the SARS-Cov-2 virus we kindly inform, that classes are carried out by the School in an online form only.


In administrative matters please contact us by e-mail: polski[at]kul.pl 

In matters concerning State Certificate of Polish as a Foreign Language please contact us ONLY at: popolsku[at]kul.pl
Zapisy na egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego (7-8 marca 2020)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 7-8 marca 2020 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 oraz C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). ZAPISY NA EGZAMIN ZOSTAŁY JUŻ ZAMKNIĘTE! 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Aktualne nabory do programów stypendialnych NAWA
Letnie kursy języka i kultury polskiej
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór otwarty na letnie kursy języka i kultury polskiej (lipiec lub sierpień 2020). Rekrutacja w Programie trwa do 18 lutego. Stypendyści NAWA biorą udział w bezpłatnych zajęciach, wliczając zakwaterowanie oraz wyżywienie oraz mają zapewnione jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł. Więcej szczegółów na stronie NAWA.

Program Stypendialny dla Polonii 
16 stycznia ruszyły zapisy do uczestnictwa w Programie Stypendialnym dla Polonii im. Generała Andersa w 2020 roku, podczas których można się zapisać między innymi na kurs przygotowawczy do podjęcia studiów w języku polskim. O stypendium może ubiegać się młodzież polskiego pochodzenia lub posiadającą Kartę Polaka niezależnie od kraju pochodzenia i posiadanego obywatelstwa (z wyłączeniem osób, które mają również obywatelstwo polskie). Zapisy potrwają do 16 marca. Więcej informacji TUTAJ.