Oferta kursów języka polskiego jako obcego

Plakat Serdecznie zapraszamy na różnorodne kursy języka polskiego jako obcego na poziomach od A1 do C2 organizowane przez naszą Szkołę:

- kursy indywidualne lub grupowe;
- kursy na firm;
- kursy przygotowujące do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego. 

Zapraszamy do kontaktu:

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL
Al. Racławickie 14
20-950 Lublin

pokój 111(Gmach Główny)

tel. +48 81/ 445 41 11

e-mail: polski@kul.pl

Czytaj dalej...

Zapisy na egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego (25-26 stycznia 2020)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 25-26 stycznia 2020 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 25 LISTOPADA - od tego momentu aktywny będzie nasz formularz zgłoszeniowy.

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca KUL

Zespół Pieśni i Tańca KUL to projekt integrujący środowisko akademickie, promujący Uniwersytet w kraju i za granicą. Pozwala odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru. Zespół jest otwarty przede wszystkim na studentów i pracowników KUL, ale także na absolwentów i tych, którzy w niedalekiej przyszłości zamierzają podjąć studia na KUL.

9 października 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się rekrutacja i przesłuchania do 3 sekcji: tanecznej, wokalnej i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

Czytaj dalej...

Kurs przygotowawczy do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego

logo_fb_pl

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowawczy do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w listopadzie.

 

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut) w następujących terminach:

25-26 października 2019 (piątek i sobota)
8-9 listopada 2019 (piątek i sobota)
15-16 listopada  2019 (piątek i sobota)

Koszt kursu: 300 zł
 
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: popolsku@kul.pl 
nr tel. +48 81/ 445 41 11


Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień KUL

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień KUL, który odbędzie się w piątek
4 października 2019 r. o godz. 12.30 w Atrium Collegium Norwidianum.

---

We kindly invite you to the International Day at KUL!
The event will take place on October 4, 2019 at 12:30
in the atrium of Collegium Norwidianum KUL
(right next to the entrance).

Czytaj dalej...

HARMONOGRAM SESJI EGZAMINACYJNYCH W 2020 ROKU

 

logo_fb_pl

 

 

 

Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2020 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

 

 

 

  • 7-8 marca 2020 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 6-7 czerwca 2020 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 17-18 października 2020 r.: poziomy A2, B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

    Egzamin dla kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty, odbędzie się w trakcie sesji w dniu 18 października 2020 r.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie WELCOME TO KUL


belka

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy Państwu regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie WELCOME TO KUL wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie

Do pobrania:
REGULAMIN REKRUTACJI


Rozpoczęliśmy 46 edycję Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej

otwarcie_1 W tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 8 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.


Zaproszenie na inauguracyjny koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL

logo_fb_plFundacja Rozwoju KUL oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zapraszają na Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL „Noc Juna”, który odbędzie się 28 czerwca 2019 r., w Sali Teatralnej w Centrum Transferu Wiedzy (CTW-02) o godz. 14.30.  Wydarzenie organizowane jest  z okazji Święta Patronalnego KUL.

Czytaj dalej...

Zapisy na egzamin certyfikatowy z języka polskiego (15-16 czerwca 2019)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 15-16 czerwca 2019 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 i C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA KANDYDATÓW ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!

WIĘCEJ INFORMACJI:
certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html