Kurs przygotowujący do egzaminu 24-25 czerwca 2023 r.

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w czerwcu 2023. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec

 


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Skype!)

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU, 26 maja, DO GODZINY 12:00. Aby się zarejestrować, należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs B1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy w piątek, kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa. 

DOKŁADNY TERMINARZ zajęć podamy w przyszłym tygodniu.

 

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 27 maja, w godzinach 9.00-10.30.


 


Letni Kurs NAWA (rekrutacja trwa do 10 maja 2023)

logo_fb_pl

 

Szanowni Państwo,

 

Z radością informujemy, że Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL otrzymała dofinansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na letni kurs języka i kultury polskiej w 2023 roku! W związku z tym prowadzimy rekrutację na letni intensywny kurs w formie stacjonarnej trwający od 3 do 30 lipca 2023. Otwieramy nabór ciągły do wyczerpania limitu miejsc, rekrutacja trwa do 10 maja.

 

 

 

Osoby przyjęte zostaną poinformowane mailowo w terminie 1 tygodnia od daty przysłania zgłoszenia. Brak informacji zwrotnej oznacza decyzję negatywną w sprawie przyjęcia.


Letni kurs skierowany jest do studentów zagranicznych uczelni wyższych oraz naukowców, którzy są cudzoziemcami lub posiadają podwójne obywatelstwo (polskie oraz obywatelstwo innego kraju), dla których polski nie jest pierwszym językiem, którzy nie studiują, nie są zatrudnieni i nie mieszkają w Polsce oraz posługują się językiem polskim lub angielskim na poziomie min. B1. 

 

Program kursów obejmuje intensywne zajęcia z języka polskiego jako obcego oraz między innymi wycieczki do Warszawy i Sandomierza; spacer po Lublinie z przewodnikiem; warsztaty tańców polskich; koncert muzyki folklorystycznej; wizyty w instytucjach zajmujących się pomocą i wsparciem cudzoziemcom; wykłady dotyczące polskiej historii i kultury oraz imprezy integracyjne takie jak prezentacje krajów uczestników, gra miejska, czy konkurs wymowy polskiej.

 


Udział w kursach i wszystkich związanych z nimi aktywnościach jest dla uczestników bezpłatny. Nie dotyczy to kosztów podróży z/do Polski, które uczestnicy pokrywają sami.

logo-nawa

Czytaj dalej...

Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu (15-16 kwietnia 2023)

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w kwietniu 2023. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Skype!)

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU 17 MARCA DO GODZINY 12:00. Aby się zarejestrować należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs B1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy do piątku, kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa. 

DOKŁADNY TERMINARZ -> Plan kursu B1 i C1POZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w kwietniu 2023. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Skype!)

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU 17 MARCA DO GODZINY 12:00. Aby się zarejestrować należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs C1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy do piątku, kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa. 

DOKŁADNY TERMINARZ  -> Plan kursu B1 i C1


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (15-16 kwietnia 2023)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 15-16 kwietnia 2023 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). Rejestracja na egzamin rozpocznie się 16 lutego o godz. 8.00

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Ruszyły zapisy na 50. edycję Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej!

W tym roku już po raz pięćdziesiąty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do końca sierpnia 2023 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej. Można wybrać kurs trwający od 2 do 8 tygodni, który rozpocznie się 3 lub 24 lipca dla kolejnej grupy.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 8 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów znajduje się TUTAJ


Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu 5-6 lutego 2023

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w lutym 2023.

 

Prowadząca: mgr Bożena Krawiec

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut).

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Skype).

 

Zajęcia będą odbywać się w styczniu 2023 -> TERMINARZ KURSU

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU 16 GRUDNIA DO GODZINY 13:00. Aby się zarejestrować należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs B1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy do poniedziałku (19 grudnia), kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa (minimum 10 osób). 


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (5-6 lutego 2023)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 5-6 lutego 2023 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA.

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu 5-6 listopada 2022 r.

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w listopadzie 2022.

 

Prowadzące: mgr Maria Łaszkiewicz, mgr Marzena Porębska.


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut).

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Google Meet).

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE - KURS W TRAKCIE REALIZACJIPOZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w listopadzie 2022.

Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut).

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online na platformie Skype).

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE - KURS W TRAKCIE REALIZACJI


Zapisz się na roczny kurs języka i kultury polskiej!

KURS ROCZNY
(październik-czerwiec)

 

 

Odpowiedni kurs dla tych, którzy pragną zdobyć umiejętności komunikacyjne i poszerzyć swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze. Zajęcia prowadzone są na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym, zależnie od preferencji. Ta opcja może być najbardziej odpowiednia dla osób, które wymagają znajomości języka polskiego do celów akademickich lub zawodowych. Po ukończeniu kursu nasi Uczestnicy powinni opanować język polski w stopniu wystarczającym do podjęcia studiów wyższych, podjęcia własnych badań naukowych lub pracy w Polsce.

 

  • 23-25 godzin * tygodniowo w grupach do 10 osób, aby ułatwić indywidualne podejście i aktywne uczestnictwo;
  • Kurs rozpoczyna się od wycieczki do XVII-wiecznego Kazimierza Dolnego, domu wielu polskich artystów; w pomiędzy semestrami studenci wyjeżdżają na kilkudniową wycieczkę do atrakcyjnego miasta lub regionu w Polsce; pod koniec roku akademickiego organizujemy wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, gdzie kultury katolicka, bizantyjska i żydowska tworzą wyjątkową mieszankę.
     

 

1_1.[1]  

 

*w polskim systemie edukacji jedna godzina akademicka jest równa 45 minutom

Czytaj dalej...

Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (5-6 listopada 2022)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 5-6 listopada 2022 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, C1 oraz C2 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych).

 

Rejestracja na listopadowy egzamin została zakończona.

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html