Ruszyły zapisy na Szkołę Letnią Języka i Kultury Polskiej w 2021 roku!

W tym roku już po raz czterdziesty ósmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do połowy sierpnia 2021 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej. Można wybrać kurs trwający od 2 do 6 tygodni, który rozpocznie się 5 lipca.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 6 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów w języku angielskim znajduje się TUTAJ


Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu (poziom B1 i C1)

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w czerwcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. Kolejne kursy ogłosimy w połowie października 2021.POZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w czerwcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

 

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. Kolejne kursy ogłosimy w połowie października 2021.


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (19-20 czerwca 2021)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 19-20 czerwca 2021 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1 oraz C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 5 MAJA O GODZINIE 8:00

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Nabór wniosków do programu Anders NAWA

program_andersa_-_nabor_2021 Anders NAWA to program stypendialny dedykowany młodzieży polonijnej, która zainteresowana jest podjęciem kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim. W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

TERMIN NABORU: od 31 marca 2021 do 18 maja 2021 r. 
Więcej informacji na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-wnioskow-do-programu-anders-nawa-otwarty


Akredytacja NAWA

 

 

logo_fb_pl

 

W wyniku postępowania o nadanie akredytacji Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się wśród dwunastu polskich uczelni, które otrzymały Akredytację NAWA, gwarantujących swoim doświadczeniem oraz potencjałem organizacyjnym i merytorycznym przeprowadzenie wysokiej jakości kursów.

Uzyskanie Akredytacji Agencji jest warunkiem realizacji poszczególnych typów kursów NAWA: Kursu Przygotowawczego NAWA, Letniego kursu NAWA, Zdalnego letniego kursu NAWA.

Akredytacja upoważnia do udziału w programach Agencji na realizację kursów w latach 2021-2023. Wniosek o nadanie akredytacji został przygotowany w Szkole Języka i Kultury Polskiej przy wsparciu Działu Projektów Międzynarodowych.

Ponadto Szkoła Języka i Kultury Polskiej, we współpracy ze Studium Europy Wschodniej UW, rozpoczęła realizację kursu przygotowującego do rozpoczęcia studiów w Polsce dla obywateli Białorusi w ramach Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego.

Uwzględniając ograniczenia pandemiczne, Szkoła prowadzi państwowe egzaminy certyfikatowe znajomości języka polskiego jako obcego. Najbliższy egzamin, przeniesiony z terminu marcowego, odbędzie się w dniach 8-9 maja.

 

logo-nawa


Zapisz się na roczny kurs języka i kultury polskiej!

KURS ROCZNY
(październik-czerwiec)

 

 

Odpowiedni kurs dla tych, którzy pragną zdobyć umiejętności komunikacyjne i poszerzyć swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze. Zajęcia prowadzone są na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym, zależnie od preferencji. Ta opcja może być najbardziej odpowiednia dla osób, które wymagają znajomości języka polskiego do celów akademickich lub zawodowych. Po ukończeniu kursu nasi Uczestnicy powinni opanować język polski w stopniu wystarczającym do podjęcia studiów wyższych, podjęcia własnych badań naukowych lub pracy w Polsce.

 

  • 23-25 godzin * tygodniowo w grupach do 10 osób, aby ułatwić indywidualne podejście i aktywne uczestnictwo;
  • Kurs rozpoczyna się od wycieczki do XVII-wiecznego Kazimierza Dolnego, domu wielu polskich artystów; w pomiędzy semestrami studenci wyjeżdżają na kilkudniową wycieczkę do atrakcyjnego miasta lub regionu w Polsce; pod koniec roku akademickiego organizujemy wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, gdzie kultury katolicka, bizantyjska i żydowska tworzą wyjątkową mieszankę.
     

 

1_1.[1]  

 

*w polskim systemie edukacji jedna godzina akademicka jest równa 45 minutom

Czytaj dalej...

Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu z Języka Polskiego Jako Obcego (poziom B1 i C1)

logo_fb_pl

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w marcu. Prowadząca: mgr Marzena Porębska.

 


KURSY NA POZIOMIE B1 ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Informacje o kolejnych kursach pojawią się najwcześniej w połowie maja!

 POZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w marcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)
 
KURSY NA POZIOMIE C1 ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE
Informacje o kolejnych kursach pojawią się najwcześniej w połowie maja!

 

 


Egzamin w marcu - zwrot opłat!

logo_fb_pl

 

 

Szanowni Państwo,

ze względu na ograniczenia pandemiczne,  nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zgłoszeń na egzamin. Osoby, które zarejestrowały się najwcześniej, dostały informację o zarejestrowaniu. Pozostałym osobom, które dokonały wpłaty, zwrócimy na konto pełną opłatę.

 

 

W związku z tym bardzo prosimy te osoby o podanie  informacji według poniższej instrukcji na adres popolsku@kul.pl:
- imię i nazwisko osoby, której dotyczy zwrot pieniędzy za egzamin; 
- imię i nazwisko posiadacza rachunku bankowego;
- numer konta bankowego (jeśli nie jest to konto w polskim banku to również numer SWIFT/BIC);
- nazwa i adres banku (razem z kodem pocztowym).

Podanie niepełnych danych spowoduje przedłużenie procedury zwrotu, dlatego prosimy o ich podanie dokładnie według powyższej instrukcji.  Postaramy się wykonać zwroty jak najszybciej.

Bardzo nam przykro, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich. Zapraszamy na egzamin w naszym ośrodku w następnych terminach.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL


TERMINY SESJI EGZAMINACYJNYCH W 2021 ROKU

logo_fb_plPaństwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2021 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

  • 30-31 stycznia 2021 r.: poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 27-28 marca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 19-20 czerwca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 20-21 listopada 2021 r.: poziomy B1, B2 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Egzamin dla kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty, odbędzie się w trakcie specjalnie zorganizowanej sesji w dniu 20 czerwca 2021 r.

 

Informacje na temat rozpoczęcia zapisów na konkretny egzamin w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL pojawią się na naszej stronie internetowej na dwa miesiące przed egzaminem. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania na egzamin!