Ruszyły zapisy na Szkołę Letnią Języka i Kultury Polskiej w 2021 roku!

W przyszłym roku już po raz czterdziesty ósmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do końca sierpnia 2021 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 8 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów w języku angielskim znajduje się TUTAJ


TERMINY SESJI EGZAMINACYJNYCH W 2021 ROKU

logo_fb_plPaństwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2021 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

  • 30-31 stycznia 2021 r.: poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 27-28 marca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 19-20 czerwca 2021 r.: poziomy B1, B2 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 20-21 listopada 2021 r.: poziomy B1, B2 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Egzamin dla kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty, odbędzie się w trakcie specjalnie zorganizowanej sesji w dniu 20 czerwca 2021 r.

 

Informacje na temat rozpoczęcia zapisów na konkretny egzamin w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL pojawią się na naszej stronie internetowej na dwa miesiące przed egzaminem. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania na egzamin!


Zapisz się na roczny kurs języka i kultury polskiej!

KURS ROCZNY
(październik-czerwiec)

 

 

Odpowiedni kurs dla tych, którzy pragną zdobyć umiejętności komunikacyjne i poszerzyć swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze. Zajęcia prowadzone są na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym, zależnie od preferencji. Ta opcja może być najbardziej odpowiednia dla osób, które wymagają znajomości języka polskiego do celów akademickich lub zawodowych. Po ukończeniu kursu nasi Uczestnicy powinni opanować język polski w stopniu wystarczającym do podjęcia studiów wyższych, podjęcia własnych badań naukowych lub pracy w Polsce.

 

  • 23-25 godzin * tygodniowo w grupach do 10 osób, aby ułatwić indywidualne podejście i aktywne uczestnictwo;
  • Kurs rozpoczyna się od wycieczki do XVII-wiecznego Kazimierza Dolnego, domu wielu polskich artystów; w pomiędzy semestrami studenci wyjeżdżają na kilkudniową wycieczkę do atrakcyjnego miasta lub regionu w Polsce; pod koniec roku akademickiego organizujemy wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, gdzie kultury katolicka, bizantyjska i żydowska tworzą wyjątkową mieszankę.
     

 

1_1.[1]  

 

*w polskim systemie edukacji jedna godzina akademicka jest równa 45 minutom

Czytaj dalej...

Odwołanie Państwowego Egzaminu w dniach 17-18 października

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II rezygnuje z organizacji egzaminu w dniach 17-18 października 2020 r. Bardzo przepraszamy wszystkich oczekujących na rejestrację. Zapraszamy w następnych terminach: https://www.kul.pl/certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html


Państwowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego w dniach 17-18 października

logo_fb_plZ uwagi na liczne pytania uprzejmie informujemy, że zapisy na Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego Jako Obcego rozpoczną się 31 sierpnia na naszej stronie internetowej: https://www.kul.pl/certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html . Egzamin zaplanowany jest w dniach 17-18 października.

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy nie będzie widoczny na stronie aż do rozpoczęcia zapisów!


Odwołanie Państwowego Egzaminu w dniach 6-7 czerwca 2020 r.

logo_fb_plOgłoszenie stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się COVID 19 spowodowało ogromne trudności administracyjne, które uniemożliwiają organizację egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego. Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego podjęła decyzję o odwołaniu sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r.

Komisja zdecydowała także o zmianie poziomów zaawansowania w trakcie październikowego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Egzamin, zaplanowany na 17-18 października 2020 r. odbędzie się na poziomach: B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.


Informacja

logo_fb_plSzanowni Państwo,

w związku z Zarządzeniem Rektora KUL w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne prowadzone przez  Szkołę odbywają się obecnie w formie online.


W sprawach administracyjnych prosimy o kontakt na adres:
polski[at]kul.pl

W sprawach Certyfikatu Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego prosimy o kontakt JEDYNIE na adres: popolsku[at]kul.pl

 

---------------------------------------------------------------

 

 

 

Ladies and Gentleman,

Acting by the ordinance of the Rector on preventing the spread of the SARS-Cov-2 virus we kindly inform, that classes are carried out by the School in an online form only.


In administrative matters please contact us by e-mail: polski[at]kul.pl 

In matters concerning State Certificate of Polish as a Foreign Language please contact us ONLY at: popolsku[at]kul.pl
Zapisy na egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego (7-8 marca 2020)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 7-8 marca 2020 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1, B2 oraz C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). ZAPISY NA EGZAMIN ZOSTAŁY JUŻ ZAMKNIĘTE! 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Aktualne nabory do programów stypendialnych NAWA
Letnie kursy języka i kultury polskiej
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór otwarty na letnie kursy języka i kultury polskiej (lipiec lub sierpień 2020). Rekrutacja w Programie trwa do 18 lutego. Stypendyści NAWA biorą udział w bezpłatnych zajęciach, wliczając zakwaterowanie oraz wyżywienie oraz mają zapewnione jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł. Więcej szczegółów na stronie NAWA.

Program Stypendialny dla Polonii 
16 stycznia ruszyły zapisy do uczestnictwa w Programie Stypendialnym dla Polonii im. Generała Andersa w 2020 roku, podczas których można się zapisać między innymi na kurs przygotowawczy do podjęcia studiów w języku polskim. O stypendium może ubiegać się młodzież polskiego pochodzenia lub posiadającą Kartę Polaka niezależnie od kraju pochodzenia i posiadanego obywatelstwa (z wyłączeniem osób, które mają również obywatelstwo polskie). Zapisy potrwają do 16 marca. Więcej informacji TUTAJ.

 


Zapisy na egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego (25-26 stycznia 2020)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 25-26 stycznia 2020 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). ZAPISY NA STYCZNIOWY EGZAMIN ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE! 

Kolejny egzamin odbędzie się w dniach 7-8 marca 2020 (rejestracja rozpocznie się 7 stycznia 2020 roku). 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html