Ruszyły zapisy na Szkołę Letnią Języka i Kultury Polskiej 2022

W tym roku już po raz czterdziesty dziewiąty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do końca sierpnia 2022 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej. Można wybrać kurs trwający od 2 do 8 tygodni, który rozpocznie się 4 lipca lub 25 lipca dla kolejnej grupy.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 8 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów w języku angielskim znajduje się TUTAJ


Zapisy na kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy!

baner_kul_kurs_j-polskiego_dla_uchodzcow

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II uruchamia bezpłatne kursy języka polskiego jako obcego dla uchodźców z Ukrainy.

 

Obecnie od marca 2022 prowadzimy zajęcia na różnych poziomach znajomości języka oraz z przeznaczeniem zarówno dla osób chcących podjąć pracę, jak i naukę w Polsce. Kursy są prowadzone stacjonarnie oraz online i obejmują 4-6 godzin w tygodniu.

 

Wszystkie kursy dedykowane uchodźcom z Ukrainy są realizowane przez pracowników Szkoły w ramach pracy wolontariackiej. Obecnie nie mamy możliwości uruchomienia dalszych grup.

Najnowsza, siódma już grupa rusza od 1 czerwca 2022. Zajęcia będę się odbywać w formie stacjonarnej. Kurs obejmuje 30 godzin na poziomie podstawowym i będzie prowadzony przez cały czerwiec.

Rejestracja została zakończona! 

 

Letni Kurs NAWA (rekrutacja do 31 maja)

logo_fb_pl

 

Szanowni Państwo,

 

Z radością informujemy, że Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL otrzymała dofinansowanie na letni kurs języka i kultury polskiej NAWA! W związku z tym prowadziliśmy rekrutację na letni intensywny kurs w formie stacjonarnej trwający od 3 do 30 lipca 2022. Rekrutacja została zamknięta, nie przyjmujemy już zgłoszeń na stypendium NAWA!

 

 

Osoby, które nie otrzymały odpowiedzi do 12.06.2022 nie zostały zakwalifikowane do stypendium!

Letni kurs skierowany jest do studentów zagranicznych uczelni wyższych oraz naukowców, którzy są cudzoziemcami lub posiadają podwójne obywatelstwo (polskie oraz obywatelstwo innego kraju), dla których polski nie jest pierwszym językiem, którzy nie studiują, nie są zatrudnieni i nie mieszkają w Polsce oraz posługują się językiem polskim lub angielskim. 

 

Program kursów obejmuje intensywne zajęcia z języka polskiego jako obcego oraz między innymi wycieczki do Warszawy i Sandomierza; spacer po Lublinie z przewodnikiem; warsztaty tańców polskich; koncert muzyki folklorystycznej; wizyty w instytucjach zajmujących się pomocą i wsparciem cudzoziemcom; wykłady dotyczące polskiej historii i kultury oraz imprezy integracyjne takie jak prezentacje krajów uczestników, gra miejska, czy konkurs wymowy polskiej.

 


Udział w kursach i wszystkich związanych z nimi aktywnościach jest dla uczestników bezpłatny.

logo-nawa

Czytaj dalej...

Zapisz się na roczny kurs języka i kultury polskiej!

KURS ROCZNY
(październik-czerwiec)

 

 

Odpowiedni kurs dla tych, którzy pragną zdobyć umiejętności komunikacyjne i poszerzyć swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze. Zajęcia prowadzone są na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym, zależnie od preferencji. Ta opcja może być najbardziej odpowiednia dla osób, które wymagają znajomości języka polskiego do celów akademickich lub zawodowych. Po ukończeniu kursu nasi Uczestnicy powinni opanować język polski w stopniu wystarczającym do podjęcia studiów wyższych, podjęcia własnych badań naukowych lub pracy w Polsce.

 

  • 23-25 godzin * tygodniowo w grupach do 10 osób, aby ułatwić indywidualne podejście i aktywne uczestnictwo;
  • Kurs rozpoczyna się od wycieczki do XVII-wiecznego Kazimierza Dolnego, domu wielu polskich artystów; w pomiędzy semestrami studenci wyjeżdżają na kilkudniową wycieczkę do atrakcyjnego miasta lub regionu w Polsce; pod koniec roku akademickiego organizujemy wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, gdzie kultury katolicka, bizantyjska i żydowska tworzą wyjątkową mieszankę.
     

 

1_1.[1]  

 

*w polskim systemie edukacji jedna godzina akademicka jest równa 45 minutom

Czytaj dalej...

Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu (poziom B1 i C1)

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w marcu 2022. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU 25 LUTEGO DO GODZINY 10:00. Aby się zarejestrować należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs B1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy do piątku, kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa. 

DOKŁADNY TERMINARZ DLA KURSU B1 -> PLIK PDFPOZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w marcu 2022. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

ZAPISY PROWADZIMY DO PIĄTKU 25 LUTEGO DO GODZINY 10:00. Aby się zarejestrować należy wysłać e-mail na adres popolsku@kul.pl podając swoje imię i nazwisko oraz "rejestracja na kurs C1".

Informacje potrzebne do opłaty prześlemy do piątku, kiedy będziemy mieli pewność, że zebrała się grupa. 

DOKŁADNY TERMINARZ DLA KURSU C1 -> PLIK PDF


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (26-27 marca 2022)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 26-27 marca 2022 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych).

 

 

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Kurs przygotowawczy do podjęcia studiów NAWA

Oferta organizacji kursu przygotowawczego dla stypendystów NAWA, przygotowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej we współpracy z Działem Projektów Międzynarodowych, uzyskała pozytywną ocenę. Do konkursu mogły stanąć jednostki, które wcześniej uzyskały akredytację NAWA.

Roczny kurs przygotowawczy obejmuje:

- naukę języka polskiego – 600 h dla każdej grupy;

- wykłady z historii Polski – 60 h;

- wykłady z przedmiotów kierunkowych – 180 h;

- bogaty program integracyjno-kulturalny.

Uczestnicy otrzymują od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej stypendium na kurs przygotowawczy oraz na pełny okres studiów. Uczelnie, które zostaną wybrane przez stypendystów do odbycia studiów po kursie przygotowawczym, są specjalnie premiowane w algorytmie dotacji.

Finansowanie na organizację Kursów Przygotowawczych NAWA otrzyma 10 uczelni.

Więcej informacji oraz lista uczelni, które otrzymały finansowanie na stronie NAWA

logo-nawa


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (20-21 listopada 2021)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 20-21 listopada 2021 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2 oraz C2 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 27 WRZEŚNIA O GODZINIE 8:00

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Terminy sesji egzaminacyjnych w 2022 roku

logo_fb_plPaństwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2022 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

  • 6-7 lutego 2022 r. (niedziela-poniedziałek): poziom B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 26-27 marca 2022 r. (sobota-niedziela): poziomy B1 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 25-26 czerwca 2022 r(sobota-niedziela): poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 5-6 listopada 2022 r(sobota-niedziela): poziomy B1, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Sesja egzaminacyjna organizowana w dniach 6-7 lutego 2022 r. wychodzi naprzeciw potrzebom kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty.

 

Informacje na temat rozpoczęcia zapisów na konkretny egzamin w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL pojawią się na naszej stronie internetowej na dwa miesiące przed egzaminem. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania na egzamin!


Ruszyły zapisy na Szkołę Letnią Języka i Kultury Polskiej w 2021 roku!

W tym roku już po raz czterdziesty ósmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do połowy sierpnia 2021 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej. Można wybrać kurs trwający od 2 do 6 tygodni, który rozpocznie się 5 lipca.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 6 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów w języku angielskim znajduje się TUTAJ