11.05.2022 - Konferencja "Czy muzyka religijna kultywuje wartości chrześcijańskie w Europie?"

Katedra Badań nad Monodią i Polifonią Religijną w Instytucie Nauko Sztuce KUL w dniu 11 maja 2022 r. organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. Czy muzyka religijna kultywuje wartości chrześcijańskie w Europie?

 

PLAKAT

Czytaj dalej...

Ks. prof. Wiśniewski w zespole ekspertów słowackiego uniwersytetu

Miło nam poinformować, że Ks. dr hab. Piotr Wiśniewski, prof. KUL został powołany przez Radę ds. Jakości Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku do zespołu ekspertów ds. oceny programów studiów Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku.


31.03.2022 - Panel absolwencki historyków sztuki

Kolegium Historii Sztuki KUL zaprasza na panel absolwencki historyków sztuki "Historia sztuki i co dalej”, który odbędzie w dniu 31.03.2022 r. o godz. 17.00.

Szczegóły na stronie kierunku historia sztuki.


29.03.2022 - Koncert muzyki sakralnej

Zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu pedagogów Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku (Słowacja), którzy w ramach programu Erasmus+ będą gośćmi Instytutu Nauk o Sztuce.
Koncert odbędzie się w dniu 29 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 12.00 w auli C-1031. WSTĘP WOLNY

Czytaj dalej...

24-25.02.2022 - Konferencja "Pięć zmysłów w sztukach wizualnych"

W dniach 24-25 lutego 2022 r., na platformie Teams, odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja studencko-doktorancka "Pięć zmysłów w sztukach wizualnych". Tematyka konferencji koncentrować się będzie wokół różnego rodzaju dzieł sztuk wizualnych odwołujących się dosłownie, symbolicznie i alegorycznie do pięciu zmysłów.

Czytaj dalej...

Spotkanie w Konsulacie Generalnym Ukrainy

W dniu 2 grudnia 2021 r. w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Lublinie odbyło się spotkanie z Konsulem Generalnym, p. Vasylem Pavlyukiem. W spotkaniu uczestniczył m.in. prof. Dariusz Skórczewski, Dziekan WNH; ks. prof. Piotr Wiśniewski, Dyrektor INoS; prof. Irena Rolska, mgr Iryna Syzonenko, doktorantka w INoS oraz inni zaproszeni goście. Spotkanie dotyczyło możliwych obszarów współpracy naukowej z ośrodkami akademickimi Ukrainy.

Czytaj dalej...

Uroczyste obchody liturgicznego wspomnienia św. Cecylii

Zapraszamy na uroczyste obchody liturgicznego wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyków i muzyki kościelnej

 

Szczegółowy program wydarzenia


Studentka muzykologii laureatką konkursu „Stara Tradycja 2021”

Studentka muzykologii KUL, p. Wioletta Jakubiec, została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Stara Tradycja 2021”.

Czytaj dalej...