Bieżące

Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na okolicznościowe seminarium z okazji Roku Miłosierdzia Miłosierni jak Ojciec. Miłosierdzie w teorii i praktyce pedagogicznej ze wspomnieniem II rocznicy śmierci prof. Teresy Kukołowicz. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2016 r. w Kampusie KUL przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70, Blok 3, sala 109.

 

Program

W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie (ul. Józefa Bema 1/5) dr hab. Robert Ptaszek (Wydział Filozofii KUL) wygłosi wykład Czy możliwy jest dialog chrześcijan z muzułmanami?. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2016 r. o godz. 17.00.

Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych zapraszają na konferencję Problemy organizacji nowoczesnej biblioteki naukowej: w 40. rocznicę śmierci dr. hab. Romualda Gustawa OFM, która odbędzie się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej naszej Biblioteki (ul. Chopina 27, Lublin, IV piętro) w dniu 29 lutego 2016 r.

Konferencji towarzyszyć będzie również wystawa "Całe życie wśród książek" Pamięci Ojca Dyrektora Romualda Gustawa w 40. rocznicę śmierci. Wystawa dostępna będzie w holu na IV piętrze.

 

Program

Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland.

 

Drugi wykład w cyklu I think we should do all in our power to help, as neither the British nor the Americans are likely to do anything for these people wygłosi dr Bożena Cierlik – wykładowca historii w School of History, University College Cork (National University of Ireland) 29 lutego 2016 r. o godz. 14.10 w Collegium Norwidianum KUL, sala CN-208.

 

Trzeci wykład w cyklu, Understating the Irish language revival wygłosi dr Brian Ó Conchubhair – profesor z University of Notre Dame, USA 3 marca 2016 r. o godz. 14.10 w Collegium Norwidianum KUL, sala CN-208.

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy SPNJO KUL od stycznia 2015 r., zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu: 20 marca 2016 r.

 

Więcej...

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Wkrótce

kul_plakat_2021_tydzien_modlitw_1-1 „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał  tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r. Tradycyjne w jego archidiecezjalne obchody włącza się Sekcja Ekumenizmu KUL.

 

Centralne nabożeństwo w archidiecezji lubelskiej odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel (link do transmisji nabożeństwa).

 

Codziennie (19 - 25 stycznia) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie odprawiana Eucharystia, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary (link do transmisji). W środę, 20 stycznia odbędzie się sesja naukowa online "Ekumenizm papieża Franciszka”, która rozpocznie się o godz. 10.00 (link do transmisji).

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Program

 

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku

 

Więcej