II synpozjum doktorantów socjologiiInstytut Socjologii oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Sympozjum Doktorantów Socjologii „Polska w socjologii – socjologia w Polsce”, które odbędzie się  3-4 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Prace badawcze podejmowane przez doktorantów stanowią bardzo ważną część prowadzonych w Polsce badań społecznych. Jednocześnie zbyt mało jest okazji do wspólnych spotkań, przestrzeni wymiany doświadczeń i poglądów czy dyskusji dotyczących poszukiwań badawczych młodych naukowców. Sympozjum jest wydarzeniem, które tę przestrzeń poszerza, dając możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych oraz badań prowadzonych w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

Akademia Młodych Humanistów zaprasza na spotkanie "Milczenie Shusaku Endo i Martina Scorsese".

Referaty wprowadzające do dyskusji wygłoszą:

Anna Głąb (KUL) - O tragicznych dylematach i ukrytości Boga. Na marginesie powieści Milczenie Shusaku Endo

Paweł Fortuna (KUL) i Joanna Pisarek (PSINEMA) - O ekranizacji Milczenia: perspektywa psychologiczna

Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia 2017 o godz. 15.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113 Wstęp wolny!

Spotkanie w ramach Akademii Młodych Humanistów jest jednym z wydarzeń LIX Tygodnia Filozoficznego "Źródła filozofii europejskiej".

problemy etyki prawniczejKoło Naukowe Studentów Prawa KUL wraz z Sekcją Teorii i Filozofii Prawa KNSP KUL zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Współczesne problemy etyki prawniczej", która odbędzie się 3 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-302.

Konferencja inauguruje tegoroczny Tydzień Prawników, który potrwa do 7 kwietnia.

pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowyInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Studia Europejskie Uniwersytet w Bremie zapraszają na konferencję „Pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowy? Perspektywa Polski i Niemiec”, która odbędzie się 2-3 kwietnia 2017 r. Pierwszego dnia obrady będą miały miejsce w Hotelu Mercure Lublin Centrum, natomiast drugiego w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-114.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni