Uniwersytet wolnościWydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na sympozjum „Uniwersytet Wolności. KUL wobec wydarzeń marcowych 1968 roku”. Obrady odbędą się 9 kwietnia 2018 roku w sali 107 Collegium Norwidianum, początek o godz. 11.00. Oprócz wykładów plenarnych wprowadzających w temat studenckich protestów z marca 1968 r., w programie zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem uczestników wydarzeń marcowych: prof. Adama Bieli, Kazimierza Wojtasika, dr. Kazimierza Wójcickiego i Marii Wrzeszcz, który poprowadzi prof. Rafał Wnuk.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.