ldi_partnerJuż 19 maja 2018 r. odbędzie się  XI edycja Lubelskich Dni Informatyki. Tegoroczne wydarzenie odbywa się  w Lubelskim Parku Naukowo - Technologicznym. Doświadczeni prelegenci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą podczas licznych prelekcji i warsztatów. Dodatkowo dla osób zainteresowanych branżą IT ponownie zostanie otwarta Giełda Pracy.

Lubelskie Dni Informatyki popularnie zwane "LDI" to największa konferencja branży IT po wschodniej stronie Wisły. Organizatorami wydarzenia są  Koło Naukowe Informatyków oraz Grupa KUL.NET działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

18.05.2018 - 20.05.2018

Noc Muzeów w Muzeum KUL

Noc Muzeów na KULMuzeum KUL po raz kolejny weźmie udział w Nocy Muzeów. Już w najbliższą sobotę, 19 maja 2018 r., godz. 19.00 do 24.00 będzie można zwiedzać wystawy: "Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała", oraz „Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej”.

Zjazd studentów muzykologii

Koło Naukowe Studentów Muzykologii KUL zaprasza na X Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii, który odbędzie się 17-19 maja 2018 r.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.