jestem_plakat_png

Już 2 czerwca 2018 roku młodzież z całej Polski zgromadzi się na Polach Lednickich, aby uczestniczyć w XXII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Spotkania Młodych nad jeziorem Lednica na stałe wpisały się w kalendarz największych wydarzeń religijnych w naszym kraju. Gromadząc co roku około 100 tysięcy uczestników, stanowią największe coroczne spotkanie modlitewne młodych katolików na świecie. Jednocześnie od 22 lat kształtują postawy młodych Polaków, w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Hasło tegorocznego Spotkania zamyka się w jednym słowie: „Jestem”.Podczas spotkania uczestnicy chcą wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Boga i jak – będąc ludźmi wolnymi – możemy się stawać bezinteresownym darem dla innych.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL