dni_spoleczne Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 48. edycję Dni Społecznych zatytułowaną "Socjologia na scenie. Sztuka elementem życia społecznego". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618 o godz. 10.00. W programie przewidziano spotkania z ludźmi teatru, estrady, sztuk cyrkowych czy fotografii artystycznej, do tego warsztaty, pokazy i koncerty.

11 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00 w ramach LXI Tygodnia Filozoficznego w sali CTW 114 o.Leon Knabit OSB wygłosi wykład „Stary mnich tyniecki o filozofii. Czy potrzebna jeszcze? Właśnie dziś!”. Wykład rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

biografistyka_plakat_2b-4 Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową z serii "Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki", której tematem przewodnim będzie "Biografia pedagogiczna a jej zastosowanie w edukacji". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 - 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Pedagogiki (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

Program konferencji

Konkurs LogicznyWydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają 11 kwietnia 2019 r. na Etap finałowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiło 800. uczniów liceów, a do Lublina, na etap finałowy, przyjedzie ok. 100. Laureatów. Po zmaganiach finałowych o godz. 11.45 Laureaci wysłuchają trzech wykładów w Sesji logicznej LXI Tygodnia Filozoficznego.

A po rozstrzygnięciu Konkursu i wręczeniu nagród o godz. 15.00 zapraszamy na wykład kulminacyjny Tygodnia Filozoficznego, którego tytuł brzmi „Stary mnich tyniecki o filozofii – czy potrzebna jeszcze? Właśnie dziś!, a wygłosi O. Leon Knabit OSB.

antyk_kwieciea2019 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr. Mateusza Byry (UMCS) pt. „Wrogowie Rzymu? Żydzi i chrześcijanie wobec wojny partyjskiej Trajana”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.