stulecie_historykow Koło Naukowe Historyków Studentów KUL zaprasza na obchody 100. rocznicy powstania  Koła, które będą miały miejsce 8 czerwca 2019 r. w Centrum Transferu wiedzy, sala CTW - 113. Obchody rozpoczną się mszą św. o godz. 12 30 w Kościele Akademickim KUL. W programie wydarzenia zaplanowano okolicznościową wystawę, prelekcje oraz panel wspomnieniowy.

Spektakl ZazdrośniceTeatr ITP zaprasza na spektakl „Zazdrośnice”. Przedstawienie będzie można obejrzeć  7 i 9 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Spektakl jest oparty na książce Erica-Emmanuela Schmitta.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

01-2020_afisz_opus-magnum_480x680mm1  Rektor KUL zaprasza w niedzielę 23 lutego 2020 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 98. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Agata Szymczewska – skrzypce, Radosław Pujanek – skrzypce, Michał Micker – altówka, Wojciech Fudala - wiolonczela, Michał Rot – fortepian. Początek wydarzenia o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.