ku_jerozolimie 4 listopada 2020 roku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie. Tym razem gościem spotkania zatytułowanego „Zagłada – Dialog – Pojednanie” będzie  redaktor Bogdan Białek.

Wydarzenie poprzedzi emisja filmu "Planty 7/9”, następnie odbędzie się rozmowa z jego bohaterem, którą poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL). Spotkanie obędzie się w formie online o godz. 18.00. Szczegóły spotkania i dostęp do wydarzenia na stronie: ekumenizmlublin.pl

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .