Plakat konferencji o dialogu chrześcijan i ZydówCzy dialog chrześcijan i Żydów to dialog międzyreligijny czy ekumeniczny? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji, która odbędzie się 19 listopada 2020 w ramach programu Ekumeniczny Lublin 2020. W wydarzeniu, obok naukowców z KUL, wezmą udział badacze z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego czy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Ze względu na pandemię konferencja odbędzie się online, uczestnictwo będzie możliwe na platformie MS Teams.

Zapraszamy na seminarium doktoranckie Filozofia Pseudo-Dionizego Areopagity w myśli średniowiecznej, które poprowadzi prof. Dominique Poirel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centre National de Recherches Scientifiques Uniwersytet Paris IV-Sorobonne).

Opis seminarium.

Seminarium odbędzie się online: www.bit.ly/pseudo_dionizy

• 19 listopada 2020, godz. 10:00
    Dlaczego i w jaki sposób komentować Pseudo-Dionizego? Prolog komentarza Hugona ze św. Wiktora do Hierarchii Niebiańskiej
  • 23 listopada 2020, godz. 10:00
    Miłość i poznanie według Hugona ze św. Wiktora jako czytelnika Hierarchii Niebiańskiej.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.