W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Sympozjum Tomasz z AkwinuKatedra Metafizyki KUL, Katedra Filozofii Prawa i Praw Człowieka wraz z Polskim Towarzystwem Tomasza z Akwinu (oddział Società Internazionale Tommaso d’Aquino) zapraszają na XX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Zadania współczesnej metafizyki”, które odbędzie się 7 grudnia 2017 r.  o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114. Temat tegorocznego sympozjum brzmi: Św. Tomasz z Akwinu i punkty zwrotne w wyjaśnianiu świata, człowieka i Boga. Z okazji dwudziestolecia powstania Polskiego Towarzystwa Tomasza z Akwinu-Oddziału Società Internazionale Tommaso d’Aquino.

Dni Praw CzłowiekaKatedra Socjologii Prawa i Moralności KUL i Stowarzyszenie Naukowe Pro Scientia Justica zapraszają na XXXV Dni Praw Człowieka „Pluralizm prawny i prawa człowieka. W 150-lecie urodzin Leona Petrażyckiego”, które odbędą się 7-8 grudnia 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

06.12.2017 - 07.12.2017

Flesz Akademicki

flesz akademickiW czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

04.12.2017 - 07.12.2017

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

PDPZJuż po raz dwudziesty piąty trwa zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W akcję włączają się również studenci Koła Badań Społecznych Studentów INoRiPS, którzy 5-7 grudnia 2017 r. organizują „Selfie z Mikołajem”. W godz. 9.00-14.00 na parterze Kolegium Jana Pawła II zbierane będą dary (nowa odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, trwała żywność), które Mikołaj przekaże podopiecznym akcji PDPZ. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Wystarczy przynieść dowolny dar i zrobić selfie z Mikołajem, a następnie wrzucić zdjęcie na FB z #selfiezmikolajemKUL, upublicznić je i zebrać jak najwięcej polubień.

Sympozjum z logiki stosowanej 9-10 grudnia 2017 r. w Beijing Normal University odbędzie się pierwsze Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej. Sympozjum i Workshop są organizowane przez School of Philosophy w Beijing Normal University i Wydział Filozofii KUL.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady RP w  Pekinie.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni