Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na "Mikołajkowy kiermasz książki". W przygotowanej ofercie znajdują się publikacje z zakresu literatury, historii, historii sztuki, teologii i religioznawstwa, prawa, socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii i nauk politycznych, filozofii oraz nauk ścisłych. Są to zarówno publikacje nowe, jak i starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu - w pierwszej połowie XX wieku. Poza książkami polskimi będzie można nabyć te wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

Ceny książek rozpoczynają się już od symbolicznej złotówki.

Kiermasz czynny będzie 7 grudnia 2018 (piątek) w godz. 9.00-19.00 oraz 8 grudnia 2018 (sobota) w godz. 9.00-15.00.

znego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KULWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Instytut Prawa Kanonicznego KUL serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Polscy kanoniści w służbie Bogu i Ojczyźnie. 100 lat prawa kanonicznego w KUL”. Konferencja odbędzie się 7 grudnia 2018 r.  o godz.10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

06.12.2018 - 07.12.2018

Koncert „Na życie wieczne”

koncert Na życie wieczneFundacja Cultura Memoriae, Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego w Lublinie, parafia p.w. Władysława Gorala w Lublinie w partnerstwie z miastem Lublin oraz Katedrą Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL  zapraszają na koncert z okazji 120. rocznicy urodzin i 80. Rocznicy święceń biskupich bł. bp. Władysława Gorala „Na życie wieczne”, który odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

„Współczesna postać sporu o prawa człowieka”Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL zaprasza na ogólnopolskie sympozjum  filozoficzno-prawne „Współczesna postać sporu o prawa człowieka”, które odbędzie się 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

15.06.2021 - 16.06.2021

Msza św. o dobrą sesję

KOSCIOL-TK-141107-032 Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 16 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!