11.12.2019 - 12.12.2019

Dzień Peruwiański na KUL

kul_plakat_2019_dzien_peruwianski_pl  Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Konsul Honorowy Peru w Lublinie oraz Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie zapraszają na "Dzień Peruwiański", który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

antyk_grudziea19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Piotra Kochanka (KUL) pt. „Pharus" w pismach późnoantycznych i wczesnośredniowiecznych łacińskich autorów chrześcijańskich. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM_12_XII Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks.  dr. hab. Stanisława Suwińskiego oraz ks. dr. Sławomira Tykarskiego (Laboratorium św. Jana Pawła II UMK) zatytułowany „(Nie)Aktualność wezwania Jana Pawła II do świętości małżeńskiej wobec współczesnego indywidualizmu". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

VIII Ogólnopolski Konkurs Logiczny. ZaproszenieWydział Filozofii zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się corocznie w dwóch etapach. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 1 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Konkursu konkurslogiczny.kul.pl.

20200226_162203_0000 Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 52. Tydzień Eklezjologiczny który odbędzie się w dn. 2-4 marca 2020 r. Tegoroczne hasło brzmi "Spory w Kościele". Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.