kul_plakat_2020_koncert_ENEJ Już 18 grudnia 2020 r. o godz.18.00 odbędzie się koncert świąteczny Wesołą nowinę bracia słuchajcie "A ja Wam powiem: CZAS TO MIŁOŚĆ!". Jest to niezwykły projekt muzyczny, który odwołuje się do bogatej tradycji kolędowania. W klimat Bożego Narodzenia wprowadzi słuchaczy zespół ENEJ wraz z gościnnym udziałem Górali z Podhala.

“Kolędowanie z Enejem” to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat, to w końcu możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni w nowoczesnej formie.

Organizatorami wydarzenia jest Uczelniany Samorząd Studentów KUL przy współpracy TVP3 Lublin. Ze względów epidemicznych koncert będzie transmitowany online na Facebooku KUL, USS oraz KULturaliów.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.