Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową z serii: Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki na temat „Oblicza patriotyzmu w biografiach”, która odbędzie się 21-22 kwietnia 2017 r. na KUL.

Hermeneutics and TruthWydział Filozofii KUL zaprasza na konferencję „Hermeneutics and Truth”, która odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

V Polska Konferencja EyetrackingowaInstytut Psychologii KUL, Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW, Uniwersytet SWPS, Neuro Device Group oraz  Scandinavian Workshop on Applied Eye Tracking zapraszają na V Polską Konferencję Eyetrackingową, która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-113.

Wincenty PolMuzeum Lubelskie w Lublinie - Oddział Muzeum Literackie w Lublinie Filia Dworek Wincentego Pola, Instytut Filologii Polskiej i Biblioteka Instytutu Filologii Polskiej KUL oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział Lubelski Pracownia Wincentego Pola zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Polowską „Wincenty Pol w relacjach rodzinnych, zawodowych, towarzyskich”, która odbędzie się 20-21  kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.