Kognitywistyka i Wydział Filozofii KUL oraz Katedra Sinologii  KUL zapraszają na wykład w ramach Otwartego Interdyscyplinarnego Seminarium Kognitywistyka i Antropologia Porównawcza. Podczas seminarium Katarzyna Harrrold wygłosi referat "Pałeczki na widelcu. Kulturowe uczenie się. Współczesne Chiny z perspektywy cudzoziemca".  Wykład odbędzie się w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 15.45 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-216.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.