ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

W dniach 20-23 kwietnia 2020 r. na Wydziale Filozofii KUL  odbędzie się LXII Tydzień Filozoficzny. Impreza ta – jedna z największych i najstarszych w Polsce – corocznie podejmuje aktualne pytania filozofii.

Tydzień Filozoficzny jest wydarzeniem, które nie tylko pozwala zapoznać się z wynikami badań czołowych przedstawicieli wielu polskich ośrodków akademickich, ale również daje okazję do zaprezentowania osiągnięć środowiska lubelskiego. Taka idea przyświecała mu u jego początków, które sięgają roku 1958. Tym razem asumpt do dyskusji ma dać temat: BÓG – ŚWIAT - UMYSŁ.