Debiuty poetyckie 2017Wydział Nauk Humanistycznych KUL, V L. O. im. Marii Curie-Skłodowskiej, Związek Literatów Polskich oddział Lublin i Fundacja Fuga Mundi zapraszają na jubileuszową XX Galę Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Jesienne debiuty poetyckie". Gala odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Podczas Gali wystąpią aktorzy Teatru ITP z programem Kulminacja widzeń i Mirosław Sokołowski z recitalem Czechokołysanki. Wstęp wolny.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Mikołajkowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

Wystawa MaciukPracownia Geoinformacji Historycznej IH KUL, Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy „Zabytki Lublina w fotografii Piotra Maciuka", który odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w atrium Collegium Norwidianum.

Godziny otwarcia Muzeum KUL