Plakat konferencji o dialogu chrześcijan i ZydówCzy dialog chrześcijan i Żydów to dialog międzyreligijny czy ekumeniczny? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji, która odbędzie się 19 listopada 2020 w ramach programu Ekumeniczny Lublin 2020. W wydarzeniu, obok naukowców z KUL, wezmą udział badacze z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego czy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Ze względu na pandemię konferencja odbędzie się online, uczestnictwo będzie możliwe na platformie MS Teams.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.