Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców zapraszają na konferencję FORUM SPÓŁDZIELCZE 2019 „Bezpieczeństwo Spółdzielni”. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w sali CTW- 113.

Program konferencji

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Ireneusza Mroczkowskiego (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) zatytułowany „Natura osoby ludzkiej" jako projekt antropologii Jana Pawła II. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 27 lutego 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Lublin ekumeniczny 2019Zapraszamy na się spotkanie ekumeniczne inaugurujące program „Lublin Ekumeniczny 2019 ku Jedności. 450 lat Unii Lubelskiej (1569-2019)”, którego jednym z partnerów jest KUL. Spotkanie rozpocznie się w środę, 27 lutego 2019 r., o godz. 17.00 nabożeństwem ekumenicznym w Bazylice OO. Dominikanów.

„Konstanty Zamoyski i jego kozłowiecka kolekcja fotografii"Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL oraz lubelski oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki serdecznie zapraszają na wykład dr Magdaleny Widelskiej „Konstanty Zamoyski i jego kozłowiecka kolekcja fotografii", który rozpocznie się 27 lutego 2019 r. (środa), o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

26.02.2019 - 27.02.2019

Media Day

Media dayInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Uniwersyteckie Centrum Medialne zapraszają na Media Day czyli wydarzenie promujące powstające Uniwersyteckie Centrum Medialne. Odbędzie się ono 27 lutego 2019 r. w godz. 12.00-14.00 w atrium Collegium Norwidianum.

Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.