Biblioteka Uniwersytecka KUL w dniach 8-15 maja 2015 r. zaprasza na XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Wybieram Bibliotekę". W programie m.in. książkowa abolicja, bezpłatny dostęp do wybranych kolekcji książek elektronicznych na platformie IBUK LIBRA, wykłady i warsztaty.
SZCZEGÓŁY

Od 27 kwietnia 2015 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można obejrzeć wystawę Śląskiej rzeźby gotyckiej ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin otwarcia wystawy został przedłużony - ze zbiorami będzie się można zapoznać do 19 lipca.

Aniela_hr._Potulicka

8 kwietnia minęła 154. rocznica urodzin Anieli hrabiny Potulickiej (8 IV 1861 - 17 X 1932), katolickiej działaczki społecznej i oświatowej, ofiarodawczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Archiwum Uniwersyteckie KUL zorganizowały wystawę pt. Bogu i Ojczyźnie - hrabina Aniela Potulicka. Wystawa upamiętnia związki hrabiny Potulickiej z Uniwersytetem oraz rolę jej dobroczynności dla społeczności akademickiej. Ponadto obrazuje wspaniałą osobowość, która również w naszych czasach jest znakomitym przykładem szlachetnej postawy, ukazującej różne możliwości hojnej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Wystawę można oglądać w dniach 8 kwietnia-15 czerwca 2015 r. w holu Czytelni Głównej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27) w godzinach pracy Biblioteki.