Instytuty Teologii Duchowości oraz Nauk Biblijnych KUL zapraszają na II Sympozjum z cyklu Duchowość Ziemi Świętej "Człowiek - pielgrzym". Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2016 r. w godz. 14.00-20.00 w Collegium Joannis Pauli II, aula C-1031.

Katedry Literatury Oświecenia i Romantyzmu oraz Krytyki Literackiej KUL, Fundacja Chrońmy Dziedzictwo zapraszają na konferencję naukową Łucjan: Schulz..., która odbędzie się 24 maja 2016 r. w Collegium Norwidianum KUL, sala CN-203.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa Piotra Łucjana Maski. Odsłona II, wernisaż wystawy oraz preformance artysty odbędzie się 24 maja 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii nr 1 im. B. Słomki KUL.

Program konferencji

Koło Dydaktyków Polonistów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza studentów, doktorantów i nauczycieli języka polskiego na konferencję naukową Między uczniami, rodzicami i nauczycielami – komunikacja w szkole,  która odbędzie się 24 maja 2016 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-56.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę książek zorganizowaną przez księgarnię ABE IPS. Wystawa będzie miała miejsce w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (4. piętro gmachu BU KUL) w dniach 23-24 maja 2016 r., w godzinach 11.00-16.00, 9.00-16.00. Zaprezentowane publikacje będzie można nabyć bezpośrednio u przedstawicieli ABE IPS lub zarekomendować do zakupu przez Bibliotekę Uniwersytecką KUL.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów US  Style  Liberalism. Its Problems, History, and Solution w dniach 18-24 maja 2016 r. poprowadzi Peter L. P. Simpson (Professor of The City University of New York, USA).

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. dr hab. Andrzej Borowy, Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego uprzejmie informuje, że przedłużono termin rejestracji projektów festiwalowych do dnia 6 czerwca 2016 r. do godz. 15.00, a zatwierdzanie projektów festiwalowych przedłużono do dnia 7 czerwca 2016 r. do godz. 15.00.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.