16.05.2017 - 20.05.2017

Konferencja "Norwid wobec Rosji"

Norwid wobec Rosji

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska zapraszają na konferencję "Norwid wobec Rosji", która odbędzie się 17-20 maja 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym

kurs pisania ikon

W ramach współpracy Wydziału Filozofii KUL z Technikum Specjalnym nr 1 dla Uczniów Niesłyszących i Słabo Słyszących w Lublinie w okresie od listopada 2016 do marca 2017 r. odbył się kurs pisania ikon. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły (15 osób). Efekty ich pracy można zobaczyć w GALERII PO 111 SCHODACH w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w LublinieWernisaż z poświęceniem ikon według dawnego rytu odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 13 00, a wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

Plakat- zaproszenie na wieczór wspomnień o prof. Zbigniewie ZaleskimProfesor Zbigniew Zaleski przez ponad 50 lat był związany z KUL jako student, wykładowca, dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz wieloletni kierownik Katedry Psychologii Emocji i Motywacji. Oprócz aktywności naukowej profesor był również zaangażowany w życie społeczno-polityczne, m.in. pełnił mandat posła do Parlamentu Europejskiego (2004-2009 i 2013). Zmarł przed rokiem. Jego współpracownicy i uczniowie z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji chcą przywołać pamięć swego mistrza podczas Wieczoru wspomnień poświęconego profesorowi Zbigniewowi Zaleskiemu. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams 26 listopada 2020 o godzinie 17.30

Link do spotkania.: https://bit.ly/3d12bhZ

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.