kul_plakat_2018_LITERATUTAWydział Nauk Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Literatura a religia. Tradycja badawcza i jej reinterpretacje". Wydarzenie odbędzie się w dn. 22 - 23 maja 2018 r. o godz. 10.00 (22.05) i godz. 9.00 (23.05) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 56.

Katedra Pedagogiki Rodziny, Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program

Wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?"W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?" i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłoszą ks. dr Miłosz Hołda (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) i ks. dr Marek Dobrzeniecki (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie).

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 22 maja 2018 r., o godz. 16.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Temat nawiązuje do  argumentu kanadyjskiego filozofa Johna Schellenberga za ateizmem z ukrytości Boga (hidenness argument). Argument ten jest szeroko dyskutowany w najnowszej filozofii religii.

Wstęp wolny

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.

lcc-poster-2019 Katedra Filologii Celtyckiej KUL zaprasza na konferencję naukową "3rd Lublin Celtic Colloquium – Changing Perspectives in Celtic Studies", która odbędzie się w dniach 19-20 września 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 219. Referaty dotyczyć będą literatury, historii, kultury i tradycji celtyckiego obszaru językowego (Irlandii, Walii, Szkocji, Bretanii) oraz analizy języków celtyckich w ujęciu synchronicznym i diachronicznym.

Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Ambasady Irlandii.