Afirmacja życiuInstytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Afirmacja życia", która odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie  organizowane jest corocznie  z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia. W związku z Dniem Patronalnym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej konferencję poprzedzi Msza święta sprawowana w Kościele Akademickim o godz. 8.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl