Literatura polska na UkranieKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Komisja Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych przy PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Literatura polska na ziemiach obecnej Ukrainy”, która odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 10.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-204.

„Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)”Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk zaprasza na międzynarodową konferencję "Żydzi w krajach bloku sowieckiego w epoce stalinizmu (polityka narodowościowa ZSRS)", która odbędzie się 19-20 października 2017 r. na KUL

Otwarci na światUniwersytet Otwarty KUL zaprasza na pokazy slajdów podróżniczych „Otwarci na świat”. Pokazy będą odbywać się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Gmachu Głównym KUL, sala GG-110, o godz. 17.00. Tematem najbliższego pokazu (19 października 2017 r.) będą „Indochiny – od buddyzmu do dramatu wojny i dyktatury”.

„Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dr. hab. Ryszarda Knapińskiego (KUL)  „Lumen de lumine - alegoryczne wypowiedzi biblijne o symbolice światła i ich obrazowanie w sztuce”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Biotechnologia energia jutra

Katedra Biochemii i Chemii Środowiska oraz Koło Naukowe Biotechnologii KUL zapraszają na konferencję I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Biotechnologia - energia jutra”, która odbędzie się 19 – 20 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Biblioteka Uniwersytecka KUL serdecznie zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z okazji 700-lecia Lublina pt. „Słowem, obrazem, dźwiękiem Lublin opisany”, które odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 17.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.), ul. Chopina 27.

Spotkanie rozpocznie krótki wykład o mieście Lublinie. Głównym punktem wydarzenia będzie recytacja wierszy opisujących nasze miasto przeplatana poezją śpiewaną, opiewającą wyjątkowość i piękno Lublina.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Stary Lublin w akwareli” autorstwa Sławomira Stasza.

Serdecznie zapraszamy!

Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w piątej Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2017: The Outskirts of the Regular, która odbędzie się 18-19 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Lublin w biblioteceBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę „Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina”. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem. Wystawa znajduje się w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) BU KUL ul. Chopina 27. Ekspozycję można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki do 30 października 2017 r.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.