plakat_onz2_1 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapraszają na II Konferencję zatytułowaną „Realizacja Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”, która odbędzie się 11 października 2018 r. w  Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW - 408. Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Mapa Kampusu KUL  z podjazdami dla osób na wózkach

Przestrzeń do spotkania ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA, wymiana doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania to główny cel Kongresu Polsko-Amerykańskiego „100 lat wspólnego dziedzictwa”, który odbędzie się w Lublinie w dniach 11-12 października 2018 r. Kongres wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania w roku 1919 stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA. Jest współorganizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Lubelski Urząd Wojewódzki.

kul_plakat_2018_UO_KONFA_kosciol_media_spol Prorektor KUL ds. studenckich ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL oraz redaktor naczelny lubelskiego Gościa Niedzielnego ks. dr Rafał Pastwa zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową w 20. rocznicę powstania lubelskiej edycji Gościa "Kościół, media, społeczeństwo", która odbędzie się 11 października 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.