Prawo a wartości w EuropieKatedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL zaprasza na sesję naukową „Prawo a wartości w Europie”, w ramach II Międzynarodowego Kongresu Ruchu «Europa Christi» pt. „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Wykłady i dyskusje rozpoczną się 17 października 2018 r. o godz. 9.00 w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Deus CaritasKatedra Teologii Pastoralnej Społecznej zaprasza na konferencję naukową „Deus Caritas. Konferencja naukowa w 100-lecie urodzin abpa Ignacego Tokarczuka”, która odbędzie się 17 października 2018 r. o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Pielgrzymka Akademicka3 sierpnia 2019r., pod hasłem „W mocy Ducha Świętego", wyruszy na szlak Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie na pątniczy szlak wyruszy również namiotowa Grupa Akademicka „9”, w której pielgrzymują studenci, absolwenci, wykładowcy, pracownicy z wszystkich lubelskich uczelni i sympatycy.

Zapisy do 25 lipca u duszpasterzy akademickich KUL, w następnych dniach przed Archikatedrą Lubelską w godz. 10.00-17.00.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego

Obóz Duszpasterstwa Akademickiego 2018Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2019 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2018 r.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".