12.10.2019 - 16.10.2019

Rekolekcje na dobry początek

domownicy-boga_2-724x1024 Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na „Rekolekcje na dobry początek”. Rekolekcje trwać będą od 13 do 16 października 2019 r., które wygłosi duszpasterz akademicki z Gdańska o. Paweł Kowalski SJ. Nauki w niedzielę na wszystkich mszach oprócz 17.00. Od poniedziałku do środy o godzinie 12.30 i 19.00, po wieczornych mszach zapraszamy na spotkania w salkach duszpasterstwa.

spektakl SobowtóryTeatr ITP zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim przedstawienie. Już 11, 12 i 13 października 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02 będzie można zobaczyć spektakl „Sobowtóry”. Jest to opowieść o wpływie świata wirtualnego na codzienność. Bohaterowie to zwykli ludzie, którzy w świecie wirtualnym stwarzają swoje drugie ja – ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te tzw. sobowtóry, początkowo żyjące wg wskazań swoich twórców (stwórców), w pewnym momencie przejmują inicjatywę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru

2019_plakat_arystotelesWydział Filozofii, Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Katedra Metafizyki zapraszają studentów i profesorów do udziału w XXX Sympozjum Arystotelesowskim pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa, które odbędzie się 11-13 października 2019 r. w Kazimierzu Dolnym (Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL).

Dodatkowe informacje www.kul.pl/arystoteles.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.