kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład  dra hab. Jarosława Mereckiego SDS (Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego) zatytułowany „Przyszłość idzie przez rodzinę. Karola Wojtyły wizja rodziny a współczesność". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 21 października  2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana publikacja prelegenta zatytułowana "Osoba i dobro", której dokona ks. dr hab. Alfred M. Wierzbicki.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.