23.08.2016 - 16.09.2016

Przez KUL do NBA?

HoopLife Basketball CampO karierze na amerykańskich boiskach marzą dziesiątki chłopców i dziewcząt trenujących koszykówkę. I choć do tej pory udało się to niewielu Polakom, to przykład Marcina Gortata działa na wyobraźnię. Droga za ocean może prowadzić również przez KUL. W wakacje na obiektach sportowych Uniwersytetu odbyły się obozy z cyklu HoopLife Basketball Camps. Ich uczestnicy mieli rzadką okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. pod okiem trenerów z USA. Ci, którzy pokazali się z dobrej strony mają szansę na zdobycie stypendium sportowego i wyjazd do szkoły średniej lub na uczelnie w USA.

Materiał filmowy

Campus Akademicki w Łazach to największy, cykliczny wyjazd wakacyjny studentów z całego kraju. Organizowany jest przez samorządy studenckie kilkunastu uczelni w Polsce. W tym roku odbędzie się w dniach 30.08. - 4.09 2016 r. Całkowity koszt wydarzenia wynosi 499 zł.

Podczas tygodniowego spotkania studenci mają doskonałą okazję, aby poznać się, zintegrować, poszerzyć swoją wiedzę w trakcie wartościowych szkoleń i warsztatów, a także zaadoptować się do specyficznego, studenckiego klimatu.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej Campusu oraz na profilu Uczelnianego Samorządu Studentów KUL na portalu społecznościowym Facebook.

Towarzystwo Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza osoby rozpoczynające po maturze pierwsze studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II do składania wniosków o przyznanie stypendium „Startuj z TP KUL”. O przyznanie rocznego stypendium mogą ubiegać się studenci pochodzący z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Wnioski można składać do 14 października 2016 r.

Informacji na temat stypendium udziela Biuro Zarządu Głównego TP KUL: tel. 81 532 64 32 lub 662 487 212.

Szczegółowy regulamin oraz formularz wniosku w zakładce „Materiały do pobrania”.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl