Bieżące

Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach nowego cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Stanisława Janeczka (Kierownika Katedry Historii Filozofii w Polsce) zatytułowany "Uniwersytet czy uniwersytety?"

 

Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 18 stycznia 2017 r. (środa) w gmachu Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

amalariuszTowarzystwo Naukowe KUL oraz Katedra Literatury Łacińskiej Antyku Chrześcijańskiego i Czasów Nowożytnych zapraszają na promocję książki "Amalariusz z Metzu. Dzieła. Tom I. Święte obrzędy Kościoła" - przekładu opracowanego przez zespół translatorski pod redakcją ks. dra hab. Tadeusza Gaci, prof. KUL. Prezentacja publikacji odbędzie się 18 stycznia 2017 r. o godz. 10.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

 

 

Wkrótce

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.